Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. 2018 İçin En İyi Kripto Para Birimleri: En İyi Bitcoin Alternatifleri Nelerdir?

2018 İçin En İyi Kripto Para Birimleri: En İyi Bitcoin Alternatifleri Nelerdir?

Kripto Star Kripto Star -
157 0

Önemli: Bu pozisyon bir yatırım konseyi olarak değerlendirilmemelidir. Yazar, finansal veya yatırım perspektifinden değil, fiili kullanım ve benimseme açısından en iyi madeni paralara odaklanmaktadır.

2017’de kriptografik pazarlar, basit kârlar için yeni standardı belirledi. Neredeyse her parça veya çip inanılmaz getiriler sağladı. “Yükselen bir gelgit tüm tekneleri fırlatır” dedikleri gibi ve 2017’nin sonu bir sel oldu. Fiyatlardaki artış, Crypto’ya giderek daha fazla sermaye çeken olumlu bir geri bildirim döngüsü yarattı. Ne yazık ki, ama kaçınılmaz olarak, bu dört nala koşan pazar, büyük bir yatırıma yol açıyor. Birçoğu meyve vermeyecek her türlü şüpheli projeye gelişigüzel para atıldı.

Mevcut düşüş ortamında, yutturmaca ve açgözlülüğün yerini eleştirel bir değerlendirme ve sağduyu alıyor. Hele hele para kaybedenler için pazarlama vaatleri, bitmeyen şilinler, karizmatik hatipler artık yeterli değil. Madeni para satın almak veya tutmak için temel nedenler bir kez daha Paramount’tur.

Bir kripto para biriminin değerlendirilmesindeki temel faktörler-

En azından uzun vadede, hype ve fiyat pompalarını fethetme eğiliminde olan bazı faktörler var:

Benimseme Açısı

Bir kripto para birimi veya ICO iş planının teknolojisi, kullanıcılar olmadan şaşırtıcı görünse de, bunlar sadece ölü projelerdir. Yaygın kabulün paranın temel bir özelliği olduğu sıklıkla unutulur. Aslında, Bitcoin değerinin %90’ından fazlasının kullanıcı sayısının bir fonksiyonu olduğu tahmin edilmektedir.

Fiat’ın kabulü Devlet tarafından emanet edilirken, kriptografinin kabulü tamamen gönüllüdür. Bir madeni parayı kabul etme kararında birçok faktör rol oynar, ancak belki de en önemli husus, başkalarının madeni parayı kabul etme olasılığıdır.

Güvenlik

Gerçek bir kripto para biriminin I push Modeli için ademi merkeziyetçilik esastır. Merkeziyetsizleşme olmadan, gerçek bir kripto para biriminden çok bir Ponzi şemasına biraz daha yakınız. Kripto para biriminin çözmeye çalıştığı sorun, bireylere veya kurumlara güvenmektir.

Bir madeni paranın veya merkezi bir kontrolörün sökülmesi işlem kaydını değiştirebiliyorsa, temel güvenliğini sorgulamaktadır. Aynısı, yıllar boyunca kapsamlı bir şekilde test edilmemiş, kodu kanıtlanmamış parçalar için de geçerlidir. İnsan etkisinden bağımsız olarak kodun açıklandığı gibi çalışacağına ne kadar çok güvenirseniz, bir madeni paranın güvenliği o kadar yüksek olur.

yenilik

Geçerli madeni paralar teknolojilerini geliştirmeye çalışır, ancak güvenlik pahasına değildir. Gerçek teknolojik ilerleme nadirdir çünkü çok fazla uzmanlık ve ayrıca bilgelik gerektirir. Her zaman vidalanabilecek yeni fikirler olsa da, bunu yapmak bir madalyonun orijinal amacının güvenlik açıklarını veya eleştirmenlerini ortaya çıkarırsa, asıl noktayı kaçırır.

Yenilik, özellikle teknik olmayan kullanıcılar için değerlendirilmesi zor bir faktör olabilir. Bununla birlikte, bir para birimi kodu durgunsa veya önemli sorunlarla ilgilenen güncellemeleri almıyorsa, geliştiricilerin fikirler veya motivasyonlar konusunda zayıf olduğunun bir işareti olabilir.

Teşvikler

Bir para biriminde bulunan ekonomik teşvikler, ortalama bir kişi için daha kolay kavranır. Bir madeni paranın büyük bir ön madenciliği veya bir ICO’su (ilk kısım teklifi) varsa, ekip önemli miktarda çip payına sahipti, o zaman ana motivasyonun kâr olduğu oldukça açıktır. Takımın sunduklarını satın alarak oyununuzu oynuyor ve zenginleştiriyorsunuz. Karşılığında somut ve güvenilir bir değer sağladığınızdan emin olun.

2018’de satın alınacak 5 kripto para birimi

Bir kriptografik portföyü yeniden değerlendirmek ve dengelemek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Sağlam temellerine dayanarak, şu anki depresif fiyatlarla satın almaya değer olduğunu düşündüğüm beş parça var (ki bu sadece uyarı, daha da düşebilir).

#1. Bitcoin (merkezi olmaması nedeniyle)

Bir numara, tüm kategorilerde pazar lideri olmaya devam eden Bitcoin’e (BTC) ait. Bitcoin en yüksek fiyata, en geniş varsayıma, güvenliğin çoğuna (Bitcoin madenciliğinin olağanüstü enerji tüketimi nedeniyle), en ünlü marka kimliğine (çatallar uygun olmaya çalışmıştır) ve geliştirmelerin çoğuna sahiptir Aktif ve rasyonel. Aynı zamanda, geleneksel piyasalarda Amerikan CME ve CBOE’de Bitcoin vadeli işlemleri şeklinde temsil edilen bugüne kadarki tek parçadır.

Bitcoin ana motor olmaya devam ediyor; Diğer tüm parçaların performansı, Bitcoin performansı ile yüksek oranda ilişkilidir. Benim kişisel beklentim, Bitcoin ile diğer tüm parçalar olmasa da çoğu arasındaki farkın artmasıdır.

Bitcoin, yakında ek katmanlar veya yumuşak çatallar olarak kurulacak olan boru hattında umut verici birkaç yeniliğe sahiptir. Örnekler Flash sistemi (LN), ağaç, Schnorr imzaları Mimblewimbleund’dur.

Özellikle, büyük ölçekli, mikro işlemlere ve anında ve güvenli ödemelere izin verdiği için Bitcoin için yeni bir uygulama yelpazesi açmayı planlıyoruz. Kullanıcılar gerçek Bitcoin ile farklı olasılıklarını test ederken, LN giderek daha kararlı hale geliyor. Kullanımı kolaylaştıkça, Bitcoin’in benimsenmesinden büyük ölçüde faydalanacağı varsayılabilir.

#2. Litecoin (kalıcılığı nedeniyle)

Litecoin (LTC), farklı bir karma algoritmaya sahip bir Bitcoin klonudur. Litecoin artık Bitcoin’in anonimlik teknolojisine sahip olmasa da, şaşırtıcı raporlar Litecoin’in karanlık pazarlarda benimsenmesinin artık ikinci, tek bitcoin olduğunu göstermiştir. Yasadışı mal ve hizmet alma rolüne çok daha uygun bir para birimine sahip olsam da, bu belki de Litecoin’in uzun ömürlü olmasının bir sonucu olarak kendini gösteriyor: 2011’in sonunda piyasaya sürüldü.

Litecoin’in lehine olan bir diğer faktör de Bitcoin SegWit teknolojisini entegre etmesidir, bu da Litecoin’in LN için hazırlandığı anlamına gelir. Litecoin, atomik zincirlerin değişiminden yararlanabilir. Başka bir deyişle, üçüncü tarafların (yani borsa) katılımı olmadan güvenli eşler arası para ticareti. Litecoin, kodunu Bitcoin ile büyük ölçüde senkronize tuttuğundan, Bitcoin’in teknik ilerlemesinden yararlanmak için iyi bir konumdadır.

#3. Ethereum (akıllı sözleşmeler nedeniyle)

Ethereum’un (ETH) şu anda bazı büyük sorunları var. Her şeyden önce, hükümetler ICO’yu kırıyor ve haklı olarak öyle: birçoğunun ya hileli ya da iflas olduğu ortaya çıktı. Çoğu ico, Ethereum ağında bir ERC belirteci 20 olarak çalıştığından, ICO çılgınlığı son yıllarda Ethereum’a çok fazla değer kattı. Yatırımcıları korumak için uygun kurallar alınırsa, Ethereum projeleri dolandırıcılığı, bir kitle fonlaması platformu olarak belirli bir meşruiyet talep edebilir.

Ethereum’un karşılaştığı ikinci büyük sorun, yeni bir hibrit çalışma ve pil algılama sistemine geç geçiştir. Ethereum madenciliği GPU’su şu anda karlı, ancak Bitmain, GPU madencilerinin alt sıralarında bir etkisi olması muhtemel olan Ethereum ASIC minörünü duyurdu. Bunun POW’u değiştirip değiştirmeyeceğini ve bu değişikliğin ne kadar başarılı olacağını göreceğiz.

Ethereum, bu iki büyük sorundan (düzenleme ve madencilik) kurtulabilirse, büyük bir esneklik göstermiş olacaktır. Aksi takdirde, Ethereum Classic (vb), Cardano (ADA) ve EOS gibi gölgelerini izleyen birkaç rakip para birimi vardır.

#4. Monero (anonimliği nedeniyle)

Karanlık pazarlarda benimsenmesi beklenebilecek her şey olmasa da, I (XMR) Başbakanın mahremiyeti olarak kalır. İtibarı ve piyasa değeri hala rakiplerinin üzerinde ve bunun iyi bir nedeni var.

Monero’nun kodu, Dash’in aksine Zcash’in “sadık” anahtar törenine daha az güvenir ve adil bir başlangıç ​​yapar. Monero’nun yakın zamanda Pow’unu algoritması için küçük bir ASIC geliştirmesini yenmek için değiştirmesi, madencilik ademi merkeziyetçiliğinin bağlılığını doğruluyor. Hash oranındaki önemli bir düşüş, sürekli olarak ASIC’e karşı rapor edilen yeni sürümden kaynaklanmaktadır. Bu aynı zamanda GPU ve hatta küçük CPU’ların bana geri dönmesi için bir fırsat olabilir. Monero’nun yeni sürümü 0.12, Monero’nun hassas hatlar boyunca büyümeye devam ettiğini gösteren diğer iyileştirmeleri de içeriyor.

#5. iPRONTO (Merkezi olmayan bir kuluçka platformu)

iPRONTO, yeni fikirlere yatırım yapmak için güvenli ve güvenilir bir platform arayan yatırımcılara ve fikirlerini sunabilen ve kullanıcılardan, türetilmiş fikirlerin uygulanması ve uygulanması konusunda alandaki uzmanlardan görüş alabilen gelecekteki yenilikçilere adanmış bir Ethereum zinciri kuluçka platformudur.

Uzman platformu ile müşteri arasında Akıllı Sözleşme formatında NES imzalanacağı için yenilikçilerin fikirleri desteklenir, müşterinin iş fikrinin platformda incelenmesi ve kayıt edilmesi için Komiteye sunulur. Fikir, zincirin genel platformundaki tüm kullanıcılar için değil, yalnızca hedef topluluğun, fikrin gizliliğini korumak için Akıllı sözleşmeyi imzalamaya istekli seçilmiş üyeleri için yayınlanacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.