Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Altın ve BitCoin Arasında Hızlı Ama Kapsamlı Bir Karşılaştırma

Altın ve BitCoin Arasında Hızlı Ama Kapsamlı Bir Karşılaştırma

Kripto Star Kripto Star -
94 0

Kripto Para Birimi, Altın ve Bitcoin Arasında Hızlı Bir Karşılaştırma

Bazı yerlerde altının finans dünyasında daha önemli bir yeri var gibi görünüyor. Öte yandan, bazı insanlar Bitcoin’i tasarruflarımızı tutmak için geçerli bir yöntem olarak görmeye başlıyor.

Bu, alışveriş yapmamızı ve diğer günlük işlemleri gerçekleştirmemizi sağlar. Ortalama tüketiciler için Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ilgili bir alternatif sunuyor gibi görünüyor. Altın ile Bitcoin ve Ethereum (diğer kripto para birimi) arasında bir karşılaştırma yapmak için muhtemelen iyi bir zaman.

İnsanlar bin yıl öncesinden beri altını bir para birimi olarak kullanıyor; Bitcoin sadece on yıldan biraz fazla bir süredir varken. Konsept bazı olgunlaşma sürecinden geçmiş olsa da, altın hala piyasada yaygın bir etkiye sahiptir. Bitcoin kolaylık, güvenlik ve işlevsellikte sürekli iyileştirmeler vaat ediyor. Uzmanlar, 1990’ların başlarında ve ortalarında Bitcoin’in şu anki durumunu İnternet ile karşılaştırdı. Bitcoin savunucuları, bin yıl öncesinden beri herhangi bir fiziksel külçe altın ürününün kitlesel kabulüyle görüldüğü gibi, altınla ilgili neredeyse tüm gelişmelerin zaten gerçekleştiğini savunuyorlar. Aslında, bazı şirket satın almaları, para birimi olarak altın kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Sadece hükümetin hiper enflasyona girmeyeceğine güvenmiyorlar.

Altına karşı Bitcoin fikri, rafa kaldırılmaya değer önemli bir argümandır. İçlerinden birini seçmek yerine; Birçoğumuz, her birinin daha iyi özelliklerinden yararlanmak için bunların bir kombinasyonunu kullanmayı tercih ederiz. Aslında Bitcoin ve altın arasında “Casascius madeni paraları” şeklinde bir birliktelik gördük. Bu Bitcoin ve altının bir araya geldiği ilk örnek ve son olmayacak.

Ethereum başka bir kripto para birimi 1.549,00 dolar. Genellikle en iyi şekilde, optimum organizasyon için raflara yerleştirilmiş Raedon grafik kartları x 5 veya 6 ile çıkarılır. Lan kabloları, güç kullanımı üzerinde bir kar için yüksek hızlarda madencilik yapmasına izin verir.

Kağıt para, dolaşımı iyileştirmek için bizim çözümümüz ve altın, paranın değerini korumak için atalarımızın çözümü. Metal, kağıt veya diğer ucuz metallerden çok daha pahalı olduğu için enflasyondan daha az etkilenir. Ve kripto para birimi, bir İsviçre saatinin zamansızlığı ve hassasiyeti ile işlemler sırasında güvenilirlik sağlayan yeni teknolojik donanımdır.

Eleştirilerden bağımsız olarak, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, özellikle şişirilen ve genellikle kaybolan, harcanan veya çalınan kağıt para gibi geleneksel para birimleriyle karşılaştırıldığında, belirgin avantajları nedeniyle birçok insanı cezbetmeye devam edecek.

Hantal ve pahalı elektronik ödeme sistemlerinden tamamen kaçınmak için anlık, doğrudan P2P (eşler arası) işlemlere dayanır. Zamanla, yatırımcılar Bitcoin’in seri olarak basılan düz para birimlerinden daha iyi bir değer deposu sağladığını görecektir.

Bitcoin protokolü, bir seferde mevcut olan bitcoin miktarına bir sınır koyar. Her zaman 21 milyon bitcoin olacak ve sistem bazen ABD dolarından bile daha dürüst görünüyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile tüketiciler daha fazla finansal mahremiyet elde edebilir; hükümetin sürekli finansal izleme ile sessizce sisteme gireceğine dair endişeler olsa da.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.