Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Anne, Bitcoinler Nereden Geliyor? Bitcoin Madenciliği Açıklaması

Anne, Bitcoinler Nereden Geliyor? Bitcoin Madenciliği Açıklaması

Kripto Star Kripto Star -
99 0

“Anne, Bitcoinler nereden geliyor?” Görüyorsunuz, parlak genç bir Bitcoin hırslı bir madencinin dikkatini çektiğinde ve birbirlerini çok sevdikleri için…

Bekle, bunu burada çözmek açıkçası çok zor. Ayrıca, tüm amacım işleri basit tutmak. Her neyse, Bitcoin’ler karmaşık matematik problemleri çözülerek yapılır. Bu, bu matematik problemlerini çözmek için yapılmış güçlü bir makine tarafından yapılır. Bu işleme madencilik denir. Bitcoin madenciliğinden para kazanmak için bu makinelere sahip olan kişilere madenciler denir. Bir grup problem çözüldüğünde, bir blok olarak bilinir. Bloklar diğer kullanıcılar tarafından doğrulanır ve doğrulandıktan sonra blok zinciri denilen şeye eklenirler. Bu zincir, kabaca her 10 dakikada bir eklenen yeni bir blokla büyümeye devam ediyor. Bu zincir gerçekten büyümeye devam edecek ve asla bitmeyecek bir ana defterdir.

Madenciliği yapan çok güçlü makineler, çok fazla güç harcar ve madencinin aylık elektrik faturasını artırır. Bu kadar çok güç gerektirmesinin nedeni, ilgili matematiğin dehasıdır. Madencilik makinesinin karmaşık şifreleme algoritmaları gerçekleştirmesini gerektirir. Bir matematik problemi makine tarafından çözüldüğünde, bir madeni para bloğu doğar. Her 210.000 blok oluşturulduğunda, madenciye verilen ödül yarıya indirilir. Bunu başarmak 4 yıl sürer. Yani bir tür Bitcoin Olimpiyatları gibi. Şu anda blok ödülü 12 Bitcoin’dir (23 Haziran 2020’de ödül sadece 6 jeton olacaktır). Bu paralar, makinesi o sırada şanslı piyango kazananı olan madenciye gider. Her 10 dakikada bir kazanan var. Ayrıca orada rekabet eden çok sayıda madenci var. Bahsedilen madenci artık değerli bir şeye sahip. Yeterince madeni para kazan ve elektrik faturanı ve sonra birazını öde.

Benim için başka bir yol daha var. Bulut madenciliği denir. Bu tür madencilikte, başka birinin ağını kullanmak için para ödüyorsunuz ve bu da kârınızı önemli ölçüde azaltıyor. Bu yöntemin olumlu yanı, elektriğinizi kullanmayı veya hatta bir makine satın almayı gerektirmemesidir.

Bana uyar. Artık madenciliğe başlamak istiyorum. Bu iyi bir fikir mi ve düzenli olarak pasif gelir elde edebilir miyim? Muhtemelen. Şimdilik sıkı tutun ve bu aramayı daha sonra yapabilirsiniz.

Bunu kırmaya çalışalım.

Orijinal makine madenciliği yöntemine geri dönersek, kaliteli bir madencilik makinesi satın alarak başlamanız gerekir. Bu seni yaklaşık 2.000 dolar geri getirecektir. İşte 14 TH/s’lik yüksek bir hash oranı oluşturabilen iyi bir makinenin (Bitmain’den Antminer S9) resmi. 1 TH/s, saniyede 1.000.000.000.000 karmadır. Bu makine bunun 14 katını yapıyor. Bu çok fazla hash gücü. Karma, makinenin algoritmayı çözmeye çalışırken her seferinde oluşturduğu gerçekten uzun bir sayıdır. Yine, piyango benzetmemi kullanmak için, tüm bu makineler bir sonraki kazanan olmayı umuyor.

Ardından, daha fazla rekabetle kazanma şansınız giderek daha da zorlaşıyor. Bu konuyu daha da karmaşık hale getiren şey, bir matematik problemi her çözüldüğünde, bir sonraki problemin çözülmesinin giderek daha zor hale gelmesidir. Bitcoin ağ zorluğu, kabaca iki haftada bir veya 2.016 blokta bir değişir. Şimdiye kadar yaratılacak Bitcoin sayısı sınırlıdır. Bu sayı 21.000.000 olur. Bu sayıya ulaştığımızda bir daha asla başka bir Bitcoin madenciliği yapılamaz. Bununla birlikte, her bir işlemi veya satın almayı doğrulamak için kullanıldığından blok zincirinin kendisi genişlemeye devam edecektir.

Hakkında yazdığım takma adlı Satoshi Nakamoto’yu da hatırlıyor musunuz? Günümüzün matematik problemlerinin, makinelerin çözmesi için bizim 2009’da ilk Bitcoin’i çıkardığımızdan 70.000 kat daha zor olduğunu biliyor muydunuz? Tahmin, sistem her dört yılda bir (210.000 blok) yarıya indiği için son madeni paranın 2140 yılında çıkarılacağı yönünde. Halihazırda 16.400.000 jeton çıkarıldı (%78) ve bundan sonra her jeton çok daha yavaş bir oranda çıkarılacak. Evet, doğru okudunuz. Temel olarak %80’i ilk 8 yılda çıkarıldı ve son %20’yi çıkarmak 100 yıldan fazla zaman alacak. Büyük, büyük, büyük torunlarımdan herhangi biri bunu okuyorsa, umarım şimdi Bitcoin başına 220.000 değerinde ailemizin Bitcoin’leriyle hoş bir şekilde oturuyorsunuzdur. Hepimiz doğru rüya görebiliriz!

Madencilik için bir makine satın almak veya bir madencilik bulut sözleşmesi satın almak risklidir. Bazı harika başarı hikayeleri olsa da madenciliğin sizin için doğru olup olmadığına karar vermeden önce bunları iyice araştırdığınızdan emin olun. Para kazanan her insan için, para kaybeden bir sürü insan var.

Bu arada, tüm kripto para birimlerini ve toplam madeni paralarını ve piyasa değerini görmek için harika bir yer olan Coin Market Cap harika bir kaynaktır. Orada 700’den fazla gece uçan altcoin’in tamamını görebilirsiniz. Altcoin, Bitcoin olmayan herhangi bir kripto para birimini söylemenin başka bir yoludur. Şimdiye kadar muhtemelen Bitcoin’in hepsinin Büyükbabası olan Rose Bowl gibi olduğunu biliyorsunuzdur! Odağımı ve araştırmamı şimdilik ilk 10’da sınırlamaya çalışırdım. Şimdi neredeyse değersiz olanlardan birinden başarı hikayeleri olmayacağından değil. Sadece bir tane bulmak, doğru kuruş stoğunu seçmek gibidir. Ana akım analistler tarafından tanınan yerleşik şirketlere bağlı kalmak çok daha güvenli bir oyun. Aynı şey satın almak, satmak ve ticaret yapmak için kullandığınız borsa için de geçerlidir. Bu yüzden alım satımlarımı en güvenilir, güvenli ve uygun takas olarak yapmak için Coinbase kullanıyorum. Ayrıca, altcoin ekleme konusunda en kapsamlı inceleme sürecine de sahipler.

İşte bu makaledeki önemli noktaların bir özeti:

-Bitcoin’ler madencilikten yaratılır

-Madencilik, karmaşık matematik problemlerini çözen güçlü makineler tarafından yapılır. Bir makine satın almak istemiyorsanız bulut madenciliği adı verilen sözleşmeleri de satın alabilirsiniz.

– Madeni paralar çıkarıldıkça ve üretim hızı yavaşladıkça sorunlar zorlaşıyor

-Mayıs 2017 itibariyle, saatte yalnızca 72 Bitcoin çıkarılıyor (her 10 dakikada bir 12 adet)

-23 Haziran 2020’de bu, her 10 dakikada bir yalnızca 6 oluşturulacak şekilde tekrar yarıya indirilecek

-Bitcoin’in sonlu 21.000.000 jetonunun yaklaşık %80’i şimdiden çıkarıldı

-Madenciler arasındaki rekabet ve giderek karmaşıklaşan matematik problemleri, kâr madenciliğine dönüşmeyi zorlaştırıyor

-Son madeni paranın 2140 yılında çıkarılacağı tahmin ediliyor

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.