Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencisi Mawson, ABD Madencilik Tesisi Kapasitesini 7.5 EH/s’ye Genişletecek

Bitcoin Madencisi Mawson, ABD Madencilik Tesisi Kapasitesini 7.5 EH/s’ye Genişletecek

Avustralyalı bitcoin madencisi Mawson Infrastructure (MIGI), Sandersville, Georgia madencilik tesisini saniyede 7,5 exahash (EH/s) madencilik gücü üretebilecek 230 megawatt'a (MW) genişletmeyi planlıyor.

Kripto Star Kripto Star -
300 0

Madenci Perşembe günü yaptığı açıklamada, tesisin bu yılın üçüncü çeyreğinde ek 150 MW çevrimiçi ile tam olarak faaliyete geçmesinin beklendiğini söyledi .

Daha önce Mawson, tesisin ilk çeyreğin başlarında 100 MW güç kapasitesine sahip olacağını söylemişti.

Mawson , Ocak ayında 1 EH/s madencilik gücünü kırdı ve şubat ayı sonuna kadar hash oranının 1,35 EH/s civarında olmasını beklediğini ve bunun madencinin madencilik gücündeki payını toplam Bitcoin ağının hash gücünün %1’ine yaklaştıracağını söyledi. Veri analitiği firması Glassnode’a göre, toplam Bitcoin ağ hash oranı 2 Mart itibariyle yaklaşık 189 EH/s idi.

Madenci, Sandersville tesisinin temel olarak nükleer ve hidro enerji kaynaklarını kullandığını söyledi. Mawson ayrıca madencinin 2030 yılına kadar %100 net karbon nötr olma hedefinin yolunda olmasını sağlamak için tesiste Karbon Kredileri ve Yenilenebilir Enerji Kredileri kullanmayı planlıyor .

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.