Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Bitcoin Nasıl Çalışır?

Bitcoin Nasıl Çalışır?

Kripto Star Kripto Star -
96 0

Bitcoinler, merkezi olmayan bir kripto para birimi biçimidir. Yani, bir finans kurumu veya hükümet tarafından düzenlenmezler. Bu nedenle, geleneksel bir banka hesabından farklı olarak, bitcoin cüzdanı olarak bilinen şeyi oluşturabilmeniz için kimlik gibi uzun bir evrak listesine ihtiyacınız yoktur. Bitcoin cüzdanı, bitcoinlerinize erişmek ve diğer kişilere bitcoin göndermek için kullanacağınız şeydir.

Hesap Nasıl Kurulur

Coinbase gibi bir bitcoin komisyoncusundan bir bitcoin cüzdanı alabilirsiniz. Sertifikalı bir komisyoncu aracılığıyla bir cüzdan açtığınızda, bir banka hesabının hesap numarasına benzer şekilde bir dizi sayı ve harften oluşan bir bitcoin adresi ve bir dizi sayı ve harften oluşan özel bir anahtar verilir, şifreniz olarak hizmet eder.

Bitcoin Anonim Ödeme İşlemcisi Olarak Nasıl Çalışır?

Bitcoin ile 3 şey yapabilir, satın alma yapabilir, birine isimsiz olarak para gönderebilir veya yatırım olarak kullanabilirsiniz. Giderek daha fazla tüccar, bitcoinleri bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Nakit yerine bitcoin kullanarak, aslında bu satın alma işlemini anonim olarak yapıyorsunuz. Aynı şey para göndermek için de geçerli, anonim olarak bir bitcoin kurabilmeniz için bir miktar ödeme göndermeniz gerekmediğine bağlı olarak, aslında anonim olarak bir başkasına para gönderebilirsiniz.

Bitcoin Yatırım Olarak Nasıl Çalışır?

Bir bitcoinin fiyatı zaman zaman dalgalanır. 2013’ün başında bir bitcoin’in ortalama fiyatı bitcoin başına yaklaşık 400 dolardı, ancak 2013’ün sonunda bitcoin fiyatı 1000 doların üzerine çıktı. Bu, 2013’ün başında 800 $ değerinde 2 bitcoin’iniz olsaydı ve 2013’ün sonunda bir yatırım olarak saklasaydınız, bu iki bitcoin’in 800 $ yerine 2000 $’ın üzerinde olacağı anlamına geliyordu. Birçok kişi, değerinin dalgalanması nedeniyle bitcoin depolar.

Bitcoin Casino ve Poker Siteleri

Bitcoin’in anonimliği nedeniyle kumar endüstrisi, bir ödeme yöntemi olarak bitcoin’i aldı. Hem bitcoin kumarhaneleri hem de bitcoin poker siteleri canlanıyor ve oyuncularına para yatırma, masalarda bitcoin ile oynama ve doğrudan bitcoin cüzdanlarına para çekme imkanı sunuyor. Bu, hükümet kontrolü için hiçbir vergi veya olasılık olmadığı anlamına gelir. Normal bir Nevada kumarhanesi gibi, herhangi bir yere kaydolmanıza gerek yoktur ve tüm işlemleriniz anonimdir.

Bitcoin’i Nasıl Gönderirsiniz?

Mal ve hizmetler için ödeme yapabilmeniz veya bir kişiye bitcoin gönderebilmeniz için 3 şeye ihtiyaç vardır. Bitcoin adresiniz, özel anahtarınız ve kişinin bitcoin adresi. Bu noktadan sonra bitcoin cüzdanınız aracılığıyla giriş, bakiye ve çıkış olmak üzere 3 parça bilgi koyacaksınız. Girdi adresinizi, bakiye göndereceğiniz bitcoin miktarını ve çıktı ise alıcının adresini ifade eder.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.