Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Bitcoin Nedir ve Kripto Para Birimi Neden Bu Kadar Popüler?

Bitcoin Nedir ve Kripto Para Birimi Neden Bu Kadar Popüler?

Kripto Star Kripto Star -
101 0

Bitcoin, finansal alanda vızıldayan kelime olmuştur. Nitekim, Bitcoin son birkaç yılda sahneyi patlattı ve birçok kişi ve birçok büyük şirket şimdi aksiyonun bir parçası olmak için Bitcoin veya kripto para birimi vagonuna atlıyor.

Kripto para birimi alanında tamamen yeni olan insanlar sürekli olarak bu soruyu soruyorlar; “Bitcoin gerçekten nedir?”

Yeni başlayanlar için bitcoin aslında herhangi bir federal hükümetin kontrolü dışında kalan dijital bir para birimidir, dünya çapında kullanılır ve yiyecek, içecek, gayrimenkul, araba ve diğer şeyler gibi şeyleri satın almak için kullanılabilir.

Bitcoin neden bu kadar önemli?

Bitcoin, hükümet kontrolü ve yabancı para birimlerindeki dalgalanmalar gibi şeylere duyarlı değildir. Bitcoin, bireyin (sizin) tam inancıyla desteklenir ve kesinlikle eşler arasıdır.

Bu, herhangi birinin Bitcoin ile işlemlerini tamamladığı anlamına gelir, fark ettikleri ilk şey, kullanmanın bankadan bankaya para göndermeye çalışmaktan veya uluslararası para gönderip almayı gerektiren diğer hizmetleri kullanmaktan çok daha ucuz olduğudur.

Örneğin, Çin’e veya Japonya’ya para göndermek isteseydim, bir bankadan ücret almam gerekirdi ve o paranın oraya ulaşması saatler hatta günler alırdı.

Bitcoin kullanırsam, cüzdanımdan, cep telefonumdan veya bilgisayardan bu ücretlerden hiçbirini ödemeden anında kolayca yapabilirim. Örneğin altın ve gümüş göndermek isteseydim, çok sayıda muhafıza ihtiyaç duyardı, külçeyi noktadan noktaya taşımak çok zaman ve çok para alırdı. Bitcoin bir parmak dokunuşuyla bunu tekrar yapabilir.

İnsanlar neden Bitcoin kullanmak istiyor?

Bunun ana nedeni, Bitcoin’in bu istikrarsız hükümetlere ve paranın artık eskisi kadar değerli olmadığı durumlara cevap olmasıdır. Şu anda sahip olduğumuz para; cüzdanlarımızdaki kağıt itibari paranın değeri yok ve bundan bir yıl sonra değeri daha da düşecek.

Blockchain teknolojisine ilgi gösteren büyük şirketleri bile görüyoruz. Birkaç hafta önce, bir avuç Amazon müşterisine, Amazon bir kripto para birimi yaratırsa kripto para kullanmakla ilgilenip ilgilenmeyeceklerine dair bir anket yapıldı. Bunun sonuçları, birçok kişinin çok ilgilendiğini gösterdi. Starbucks, bir blockchain mobil uygulamasının kullanımı hakkında bile ima etti. Walmart, paketleri izlemek ve doğrulamak için blok zinciri teknolojisini kullanacak bir “akıllı paket” için patent başvurusunda bile bulundu.

Hayatımız boyunca alışveriş yapma şeklimizden, film izleme şeklimize, müzik dinleme şeklimize, kitap okuma şeklimize, araba satın alma şeklimize, ev arama şeklimize, şimdi parayı nasıl harcadığımıza ve bankacılığımıza kadar birçok değişikliğin meydana geldiğini gördük. Cryptocurrency kalmak için burada. Henüz yapmadıysanız, herkesin kripto para birimini tam olarak incelemesinin ve zaman içinde gelişmeye devam edecek bu trendden tam olarak nasıl yararlanacağını öğrenmesinin zamanı geldi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.