Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Dikkate Alınması Gereken 5 İpucu

Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Dikkate Alınması Gereken 5 İpucu

Kripto Star Kripto Star -
158 0

2017’de Bitcoin çok fazla büyüme yaşadı ve bu süreçte insanlar çok para kazandı. Bugün bile, Bitcoin en kazançlı pazarlardan biridir. Yeni başlayan biriyseniz, Bitcoin’e para yatırmadan önce ödevinizi yapmak isteyebilirsiniz. Aşağıda Bitcoin ticareti yaparken bazı yaygın hatalardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek 5 uzman ipucu verilmiştir.

1. Önce Temel Bilgileri Öğrenin

Her şeyden önce, Bitcoin’i nasıl alıp satacağınız konusunda daha iyi bir fikir edinmek için temel bilgileri öğrenmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, en iyi platformu aramak için popüler Bitcoin borsalarının incelemelerini okumak isteyebilirsiniz.

Diğer finansal yatırım türlerinde olduğu gibi, yatırımınızı korumanın yollarını bulmak isteyebilirsiniz. Varlıklarınızın dolandırıcılara ve siber saldırılara karşı güvende olduğundan emin olun. Sonuçta, güvenlik, her tür yatırımın en önemli yönüdür.

2. Piyasa Değerini Düşünün

Sadece madeni paranın fiyatına göre bu tür bir karar vermek iyi bir fikir değil. Bununla birlikte, kripto para birimi değeri, yalnızca dolaşımdaki mevcut arzı dikkate aldığınızda geçerlidir.

Bitcoin satın almak istiyorsanız, para biriminin mevcut değerine çok fazla odaklanmayın. Bunun yerine, toplam piyasa değerini hesaba katmak isteyebilirsiniz.

3. Madencilik Bitcoinleri Yerine Bitcion’a Yatırım Yapın

Bitcoin madencilik endüstrisi hızla popülerlik kazanıyor. İlk başta, kriptografik bulmacaları kırarak Bitcoin kazanmak o kadar da zor değildi. Daha sonra Bitcoin madenciliği yalnızca özel veri merkezlerinde mümkün oldu.

Bu merkezler Bitcoin madenciliği için tasarlanmış makinelerle dolu. Bugün ev tabanlı bir madencilik merkezi inşa etmek istiyorsanız milyonlar harcamanız gerekebilir. Bu nedenle, Bitcoins’e yatırım yapmak daha iyidir.

4. Yatırımlarınızı Çeşitlendirin

Yeni Bitcoin yatırımcıları, kripto para birimi için kısa süreli bir tutkuya sahip olma eğilimindedir. Nitekim Bitcoin ile yatırım riskinizi çeşitlendirebilirsiniz. Kripto para birimine akıllıca yatırım yaparsanız, Forex’e yatırım yaparak elde ettiğiniz ödüllerin aynısının tadını çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sağlam bir risk yönetimi stratejisi oluşturmak.

Diğer bir deyişle, tüm yumurtalarınızı aynı sepete koymak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, diğer kripto para birimlerine de yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

5. Net Hedefler Belirleyin

Bitcoin yeni bir pazar olduğundan, Bitcoin’inizi takas etmek için doğru zamanı bilmekte zorlanabilirsiniz. Bitcoin değeri değişkendir, yani kâr ve zarar söz konusu olduğunda net hedefleriniz olmalıdır.

Duygularınıza göre yatırım kararları verme hatasına düşmek istemeyebilirsiniz. Akıllı hamleler yapmak, kayıpları en aza indirmenize ve iyi ilerleme kaydetmenize yardımcı olabilir.

Kısacası Bitcoin’e yatırım yapacaksanız bu yazıdaki ipuçlarını takip etmenizi öneririz. Bu, akıllıca kararlar vermenize ve aynı zamanda güvenli tarafta olmanıza yardımcı olacaktır. Bu işi yürütürken yaygın hatalardan kaçındığınızdan emin olun.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.