Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Bitcoin’in Riskleri

Bitcoin’in Riskleri

Kripto Star Kripto Star -
99 0

Yatırımcıların bilmesi gereken Bitcoin Riskleri

Risk bir-Bitcoin oynaklığı

Herkes bitcoinin ne kadar değişken olduğunu bilir ve buna yatırım yapanlar bu kripto para biriminin değerinin oldukça dramatik bir şekilde dalgalandığını göreceklerdir. Bitcoin’deki yükseliş ve düşüşlerle başa çıkamıyorsanız, bitcoin’e yatırım yapmak size göre değil. Sermayenizin kaybı uykunuzu kaçıracaksa kazanılacak çok az şey vardır. Kripto para piyasasında oynamak için isteğe bağlı harcama paranızı kullanmanın önemini yeterince vurgulayamam.

İsteğe bağlı harcama nedir?

Seyahate, dışarıda yemek yemeye, eğlenceye, hobilere ve spora harcanan paradır.

Kira parasını veya emekliliğiniz için ayrılan parayı asla yarışlarda bir gün geçirmek gibi eğlencelere harcamazsınız, bu yüzden o parayı kripto para piyasası oynamak için de kullanmamalısınız.

İki Hacking Riski

Çevrimiçi bir bitcoin ticaret platformu olan “Cryptopia” adlı bir şirket, Bitcoin’e yatırılan fonları elinde tuttu. Hacklendi ve kripto para ile yatırım yapan bitcoin’i olan herkes paralarını kaybetti. Bazıları tarafından kaybedilen büyük miktarda parayla ilgili bazı üzücü hikayeler vardı. bireyler.

Kaybetmeyi göze alamayacağınız fonlarla asla kripto para oynamamanız veya bu yatırımcıların çoğunun yaptığı gibi bir sepete çok fazla yumurta koymamanız gerektiğini tekrarlamak gerekir.

Eklemem gereken diğer bir şey de, kripto para yatırımcıları tarafından kaybedilen gerçek para miktarının, artan bitcoin fiyatı nedeniyle büyük olasılıkla şişirilmiş olması. Birisi bitcoin’e 1.000 $ yatırım yaptıysa ve bu birkaç yıl içinde 10.000 $’a yükseldiyse, sadece lotu kaybetmeleri için. Bu kişinin 10 bin kaybettiği kayıtlara geçecek, gerçekte kaybettikleri sadece 1 bin iken.

Risk üç-Kayıp şifreler

Avustralyalı bir adam, şifresini bile hatırlayamadığı için bitcoin cüzdanından kilitlendi. Bitcoin’ine sahip olduğu web sitesi, on başarısız oturum açma girişiminde bulunursa, onu kalıcı olarak cüzdanından kilitleyecektir. Sekiz yaptı. Bitcoin cüzdanında 300 binin üzerinde parası var.

Buradaki ders, şifrenizi bir yere yazmak ve güvenli bir yerde kilitli tutmaktır.

Diğer bir tavsiye ise portföyünüzü çeşitlendirmektir, böylece bir şeyler korkunç bir şekilde ters giderse tek seferde çok fazla kaybetmezsiniz.

Risk dört-Devlet kontrolleri

Hükümetler kripto ticaretini yasaklama yeteneğine sahiptir; Çin tam da bunu yaptı. Çin’deki bazı ajanslar, “yasadışı” olarak tanımladıkları kripto para birimi faaliyetlerini yasaklamak için güçlerini birleştirdi.Bu, diğer ülkelerin de aynı şeyi yapacağını söylemek değil, sadece hükümetlerin bunu yapma gücüne sahip olduğu bir noktayı gösteriyor.

Risk beş-Vergilendirme

Hayatta iki şey kesindir, ölüm ve vergiler. Vergi memurunun bir noktada bitcoin pastanızdan bir parça isteyeceğinden emin olabilirsiniz. İster Sermaye Kazanç Vergisi şeklinde isterse bitcoinin artan değeri şeklinde olsun. Bitcoin’inizin Sermaye Kazançları üzerinden vergilendiriliyorsanız, herhangi bir sermaye kaybı üzerinden vergi talep etmenizin mümkün olabileceği unutulmamalıdır. Burada iyi bir muhasebeci size tavsiyede bulunabilir.

Ne tür bir sermaye kazancına yatırım yapıyor olursanız olun, sermaye kazançları için bir fırsat olduğunda, sermaye kaybı olasılığının da olduğu her zaman hatırlanmalıdır. Kripto para birimine yatırım yapmak risklidir, bu nedenle bitcoin’e yatırdığınız paranın kaybetmeyi göze alabileceğiniz para olması gerektiği yeterince vurgulanamaz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.