Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Bitcoin’in Tanımı

Bitcoin’in Tanımı

Kripto Star Kripto Star -
95 0

Bitcoin, ilk merkezi olmayan dijital para birimi olarak bilinir, temelde İnternet üzerinden gönderilebilen paralardır. 2009, bitcoin’in doğduğu yıldı. Yaratıcının adı bilinmiyor, ancak bu kişiye Satoshi Nakamoto takma adı verildi.

Bitcoin’in Avantajları.

Bitcoin işlemleri internet üzerinden doğrudan kişiden kişiye yapılmaktadır. Aracı olarak hareket etmek için bir bankaya veya takas odasına ihtiyaç yoktur. Bu sayede işlem ücretleri çok daha düşük, dünyanın tüm ülkelerinde kullanılabiliyor. Bitcoin hesapları dondurulamaz, onları açmak için ön koşullar yoktur, limitler için aynıdır. Her gün daha fazla tüccar onları kabul etmeye başlıyor. Onlarla istediğiniz her şeyi satın alabilirsiniz.

Bitcoin nasıl çalışır.

Bitcoin ile dolar, euro veya diğer para birimlerini değiştirmek mümkündür. Diğer ülke para birimleri gibi alıp satabilirsiniz. Bitcoinlerinizi saklamak için onları cüzdan denilen bir yerde saklamanız gerekir. Bu cüzdanlar bilgisayarınızda, mobil cihazınızda veya üçüncü taraf web sitelerinde bulunur. Bitcoin göndermek çok basittir. Bir e-posta göndermek kadar basit. Bitcoin ile hemen hemen her şeyi satın alabilirsiniz.

Neden Bitcoin?

Bitcoin, her türlü ürünü satın almak için anonim olarak kullanılabilir. Uluslararası ödemeler son derece kolay ve çok ucuzdur. Bunun nedeni, bitcoinlerin gerçekten herhangi bir ülkeye bağlı olmamasıdır. Herhangi bir düzenlemeye tabi değildirler. Küçük işletmeler onları sever, çünkü ilgili kredi kartı ücreti yoktur. Sadece yatırım amacıyla bitcoin satın alan ve onların değerini yükseltmelerini bekleyen kişiler var.

Bitcoin Edinme Yolları.

1) Bir Borsada Satın Al: İnsanların bitcoin borsaları adı verilen sitelerden bitcoin alıp satmasına izin verilir. Bunu ülke para birimlerini veya sahip oldukları veya beğendikleri diğer para birimlerini kullanarak yaparlar.

2) Transferler: Kişiler sadece cep telefonları, bilgisayarları veya çevrimiçi platformlar aracılığıyla birbirlerine bitcoin gönderebilirler. Dijital yolla nakit göndermekle aynı şey.

3) Madencilik: ağ, madenciler olarak adlandırılan bazı kişiler tarafından güvence altına alınmıştır. Yeni doğrulanan tüm işlemler için düzenli olarak ödüllendirilirler. Bu işlemler tamamen doğrulanır ve daha sonra halka açık şeffaf defter olarak bilinen şeye kaydedilir. Bu kişiler, zor matematik problemlerini çözmek için bilgisayar donanımını kullanarak bu bitcoinleri çıkarmak için rekabet ederler. Madenciler donanıma çok para yatırıyor. Günümüzde bulut madenciliği denen bir şey var. Madenciler bulut madenciliğini kullanarak yalnızca üçüncü taraf web sitelerine para yatırıyor, bu siteler gerekli tüm altyapıyı sağlayarak donanım ve enerji tüketimi giderlerini azaltıyor.

Bitcoin saklama ve kaydetme.

Bu bitcoinler, dijital cüzdanlar denilen yerde saklanır. Bu cüzdanlar bulutta veya insanların bilgisayarlarında bulunur. Cüzdan, sanal banka hesabına benzer bir şeydir. Bu cüzdanlar, kişilerin bitcoin göndermesine veya almasına, bir şeyler için ödeme yapmasına veya sadece bitcoinleri kaydetmesine izin verir. Banka hesaplarının aksine, bu bitcoin cüzdanları asla FDIC tarafından sigortalanmaz.

Cüzdan türleri.

1) Bulutta cüzdan: Bulutta bir cüzdana sahip olmanın avantajı, insanların bilgisayarlarına herhangi bir yazılım yüklemelerine ve uzun senkronizasyon işlemleri için beklemelerine gerek olmamasıdır. Dezavantajı, bulutun saldırıya uğraması ve insanların bitcoinlerini kaybetmesidir. Bununla birlikte, bu siteler çok güvenlidir.

2) Bilgisayarda cüzdan: Bilgisayarda cüzdan bulundurmanın avantajı, insanların bitcoinlerini internetin geri kalanından güvende tutmalarıdır. Dezavantajı ise, kişilerin bilgisayarı biçimlendirerek veya virüsler nedeniyle bunları silebilmesidir.

Bitcoin Anonimliği.

Bir bitcoin işlemi yaparken, kişinin gerçek adını vermenize gerek yoktur. Bitcoin işlemlerinin her biri kaydedilir, genel günlük olarak bilinir. Bu günlük yalnızca cüzdan kimliklerini içerir, kişilerin adlarını içermez. yani temelde her işlem özeldir. İnsanlar izlenmeden bir şeyler alıp satabilirler.

Bitcoin inovasyonu.

Bitcoin, yepyeni bir inovasyon yolu oluşturdu. Bitcoin yazılımı tamamen açık kaynaktır, bu, herkesin inceleyebileceği anlamına gelir. Günümüzde bir gerçek, bitcoin’in web’in yayıncılıkla ilgili her şeyi nasıl değiştirdiğine benzer şekilde dünyanın finansmanını değiştirdiğidir. Konsept harika. Herkes tüm bitcoin küresel pazarına eriştiğinde, yeni fikirler ortaya çıkıyor. İşlem ücretlerindeki indirimler, bitcoin’in bir gerçeğidir. Bitcoinleri kabul etmek her şeye mal olur, ayrıca kurulumu çok kolaydır. Geri ödemeler mevcut değil. Bitcoin topluluğu, her türden ek işletme yaratacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.