Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bunlar ABD ve AB Tarafından Yapılan En Son Kripto Düzenleme Hareketleridir

Bunlar ABD ve AB Tarafından Yapılan En Son Kripto Düzenleme Hareketleridir

ABD Başkanı Joe Biden'in kripto ve merkez bankası dijital para birimi ile ilgili yeni bir yürütme emri imzalamaya hazır olduğu bildirilirken, Avrupa Birliği çok tartışılan Kripto Varlıklar Piyasaları çerçevesinde bir oylamaya hazırlanıyor.

Kripto Star Kripto Star -
270 0

Biden’ın bu hafta bir yürütme emri imzalaması ve birkaç federal kurumun dijital varlıkların ulusal güvenliğini ve ekonomik etkisini keşfetmesinin yanı sıra bir CBDC oluşturmanın sonuçlarını incelemesini zorunlu kılan bir kararname imzalaması bekleniyor.

Reuters , insanlara atıfta bulunarak, siparişin Hazine Bakanlığı , Ticaret Departmanı , Ulusal Bilim Vakfı ve ulusal güvenlik kurumlarını içeren ajanslar için dijital varlıklar ve “paranın geleceği” hakkında raporlar sunması için 180 günlük bir son tarih belirleyeceğini bildirdi. konuya aşina.

Raporda, “180 gün içinde politikada önemli bir değişiklik görebiliriz. Bu, bir merkez bankası dijital para birimi oluşturmaya yönelik olası bir adımdır” dedi.

Daha spesifik olarak, emrin Adalet Bakanlığından dijital varlıkları ele almak için yeni bir yasaya ihtiyaç olup olmadığını araştırmasını istemesi beklenirken, Federal Ticaret Komisyonu, Tüketici Mali Koruma Komisyonu ve diğer kurumlar esas olarak tüketiciler üzerindeki etkiye odaklanacak.

Emir, “[Vladimir] Putin ve yandaşları” tarafından uluslararası ekonomik yaptırımlardan kaçmak için kripto varlıkların kullanımına ilişkin endişelerin artmasıyla geldi.

Senatör Elizabeth Warren, ABD Hazinesinden kripto paranın yaptırımların etkinliğini zayıflatmamasını sağlamasını isteyerek, “Suçlular kripto para birimini gölgede para taşımak için kullanabilir, Putin ve yandaşlarına ekonomik yaptırımlardan kaçmak için bir kapı açabilir” dedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.