Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Çin’den En İyi 5 Blockchain Uygulaması

Çin’den En İyi 5 Blockchain Uygulaması

Kripto Star Kripto Star -
97 0

Bitcoin popüler hale geldiğinde, Blockchain de popülaritesindeki artışı gördü. Ancak, farklı bir bakış açısıyla oldu. Araştırmacılar, Blockchain Teknolojisinin yalnızca bir işletme için devrim niteliğinde olamayan, aynı zamanda ulusun ekonomisini de etkileyebilecek yeni kullanımlarını keşfettiler. Blockchain, politikadan finansal işlemlere kadar farklı alanlarda uygulama bulur; şirketler artık bu teknolojinin yeni kullanımlarını keşfediyorlar.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, çok yönlü uygulamalarına ve kullanımlarına rağmen birçok ülkenin bu teknolojiye sıcak bakmadığı ve ortaya çıkan öne çıkan isimlerden birinin de Çin olduğudur. Çin başlangıçta kripto para birimini yasaklamıştı, ancak şimdi kripto para birimini oluşturmaya ve ayrıca Blockchain Teknolojisini geliştirmeye çalışan yeni girişimleri teşvik etmeye çalıştığına dair haberler var.

Bu blogda, Çin’in Blockchain’i nasıl teşvik ettiğini ve ulus tarafından atılan önemli adımların neler olduğunu vurgulayacağım. Ancak bu konuyu derinlemesine incelemeden önce, Çin’i Blockchain’in ülkedeki gelişimini bu kadar agresif bir şekilde iten şeyin ne olduğunu anlamak önemlidir.

Blockchain’i Çin için kaçınılmaz yapan nedir?

Bu sadece Çin ile ilgili değil, aynı zamanda teknolojik gelişmenin mükemmel bir başarı tarifinin ana bileşeni olduğu gerçeğini de anlamamız gerekiyor. Blockhan, dijital dağıtılmış bir defter teknolojisidir ve DLT veya Dağıtılmış Defter Teknolojisi olarak da bilinir. Üçüncü tarafın müdahalesi olmadan eşler arası işlemi teşvik eder. Ayırt edici özelliği ademi merkeziyetçiliktir. Blockchain’in bu temel özellikleri, herhangi bir işletmenin büyümesi için kaçınılmaz bir teknoloji olmasını sağlar ve işletmenin büyümesi, ulusun GSYİH’sını doğrudan etkiler. Çin, dünya ekonomisinin önemli bir etkenidir. Blockchain’i geliştirmek için çaba sarf ederek, sadece dünya pazarında rekabet avantajı elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda büyüme için daha iyi iş fırsatlarını da teşvik edecektir.

Önümüzdeki üç yıl içinde Blockchain çeşitli sektörlerde kabul görecektir. Öne çıkanlardan bazıları, Çin’deki tedarik zinciri, fatura doğrulama, enerji, sağlık, hassas pazarlama ve finansal işlemleri içerir.

Blockchain Teknolojisinin ilk 5 uygulaması:

1. Finansal İşlemler – Bu, Blockchain’in en temel ve geleneksel kullanımıdır ve giderek daha fazla ülke bu seçeneği keşfetmeye çalışıyor. Çin farklı değil. Çin Merkez Bankası, Çin İnşaat Bankası ve Çin’deki diğer birçok finans kurumu, e-ticaret gibi çeşitli amaçlarla altyapılarının bir parçası olarak Blockchain’i yapmaya başladı. Ayrıca, Çin Ulusal Denetim Ofisi de bu teknolojinin büyük veri denetimleri için kullanılmasını önermiştir.

2. Kripto Para Geliştirme- Hepimiz Çin’in Bitcoin ve diğer kripto para birimini yasaklamasının dijital para birimlerinin düşmesine yol açtığını biliyoruz. Ancak meselenin gerçeği, Çin’in dijital para biriminin geliştirilmesi için çalıştığıdır. Çin’in merkez bankası People Bank of China (PBOC), 2014 yılında bir araştırmacı ekibiyle işbirliği yaptı ve ekonomilerinde kullanmak için Blockchain prototip dijital para biriminin denemesini yaptı. QTUM, eChain ve NEO gibi şirketler, hükümette ulusal düzeyde dikkat çekiyor. Hükümet, Blockchain’in yükselişini aktif olarak destekliyor

3. Fikri Mülkiyet- Bu, Fikri Mülkiyetin başka bir yönüdür ve birçok ülke için büyük bir endişe alanıdır. Halihazırda bu sektörün durumu ve işleyişi gelenekseldir ve darboğazları vardır. Blockchain’in yerinde olması bu endüstrinin dönüştürülmesine yardımcı olabilir.

Bu teknolojinin romanlar gibi çevrimiçi içeriğinin kullanılmasıyla, müzik bestesinin oluşturulduğu anda telif hakkı alınabilir. Bu platformun geliştirilmesinden sonra, içeriğin sahibi tüm bilgileri doğrudan platforma yükleyebilir ve kronolojik sırayla defterde yer alacaktır. Platform, sahibine çalışmalarının alıntılarını yeniden yazdırmak için erişim verme hakkı verir.

Beijing Banquanjia Tech ve Yuanben Blockchain gibi şirketler bu doğrultuda çözümler üretmek için çalışıyor.

4. Büyük isimler tarafından benimsenmesi – Amazon, Walmart, IM, Infosys, bu teknolojinin kullanımını keşfetmek için çalışan büyük isimlerden bazıları. Çinli Alibaba şirketi Blockchain kullanımını araştırıyor. Alibaba grubunun bir parçası olan Alibaba’nın Ant Financial Service Group, gerçek zamanlı sınır ötesi ödeme hizmetleri sağlamak için Filipin telekomünikasyon devi Globe Telecom ile işbirliği yaptı. Bu hizmet hem KOBİ sektörleri hem de bireyler için faydalı olacaktır. Bu teknolojinin yardımıyla, kullanıcı parayı hızlı ve kolay bir şekilde gönderip alabilir.

5. Sağlık – Biraz alışılmadık gelebilir, ancak Blockchain Teknolojisi sağlık sektöründe bile devrim niteliğinde olabilir. Bu bölgedeki en son bilgiler, Ali Health veya Alibaba Health Information Technology Ltd.’nin mevcut tıp arasında bir bağlantı kurmak için Çin Şehir hükümeti ile işbirliği yapacağı zaman geldi. Bunun arkasındaki amaç, tüm bilgileri Blockchain platformuna getirerek tüm bilgileri kolayca erişilebilir kılmaktır.

Çözüm-

İşin püf noktası, Blockchain’in çok sayıda fayda sunan çok yönlü bir teknoloji olmasıdır. Ancak, oldukça yeni bir teknoloji olduğu ve çok fazla doğaçlama gerektirdiği gerçeğini göz ardı edemeyiz. Dikkate almamız gereken bir diğer önemli nokta, Çin’in aktif olarak kripto para birimini ve Blockchain girişimini teşvik etmesidir. Bunun arkasındaki amaç, Çin’in piyasada rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olacak modern bir ticari operasyon süreci yaratmaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.