Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Coinbase: Bir Bitcoin Startup Piyasanın Daha Fazlasını Ele Geçirmek İçin Yayılıyor

Coinbase: Bir Bitcoin Startup Piyasanın Daha Fazlasını Ele Geçirmek İçin Yayılıyor

Kripto Star Kripto Star -
95 0

2017 yılında bitcoin fiyatı fırladı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, faiz artışından yararlanmak için doğru zamanda doğru yerdeydi. Buna rağmen Coinbase, kripto kazançlarını hafife almakla ilgilenmiyor. Şirket, çok daha büyük bir kripto para piyasasında önde olmak için parayı ana planlarına geri çekiyor. 2017 yılına kadar şirketin geliri 1 milyar dolar olarak rapor edildi ve 20 milyon müşteride 150 milyar doların üzerinde varlık ticareti yapıldı.

San Francisco merkezli bir şirket olan Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’nde lider kripto para ticaret platformu olarak biliniyor ve devam eden başarısıyla, önceki iki yılda listeye giremedikten sonra 2018’de CNBC Disruptor listesinde 10. sıraya yerleşti. .

Başarıya giden yolda Coinbase, New York Menkul Kıymetler Borsası, Twitter, Facebook ve LinkedIn’den kilit yöneticileri kaçırmak için hiçbir taş bırakmadı. Cari yılda, tam zamanlı mühendislik ekibinin büyüklüğü neredeyse iki katına çıktı.

Earn.com, bu Nisan ayında Coinbase tarafından 100 milyon dolara satın alındı. Bu platform, kullanıcıların kitlesel pazar e-postalarını yanıtlarken ve mikro görevleri tamamlarken dijital para gönderip almalarına olanak tanır. Şu anda şirket, eski bir Andreessen Horowitz risk sermayedarı olan Earns’ün kurucusu ve CEO’sunu ilk baş teknoloji sorumlusu olarak getirmeyi planlıyor.

Mevcut değerlemeye göre Coinbase, Earn.Com’u satın almak için yola çıktığında kendisine yaklaşık 8 milyar dolar değer biçti. Bu değer, 2017 yazında son risk sermayesi finansmanı turunda tahmin edilen 1,6 milyar dolarlık değerden çok daha yüksek.

Coinbase, Union Square Ventures, Andreessen Horowitz ve ayrıca New York Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere en iyi VC’lerden 225 milyon dolardan fazla finansmana sahip olmasına rağmen değerlemesi hakkında yorum yapmayı reddediyor.

Kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamak için New York Menkul Kıymetler Borsası kendi kripto para borsasını başlatmayı planlıyor. NYSE’nin rakibi Nasdaq da benzer bir hamleyi düşünüyor.

• Rekabet Geliyor

Rakip kuruluşlar Coinbase’in işinden bir ısırık almaya çalışırken, Coinbase şirketin etrafında bir hendek inşa etmek için diğer risk sermayesi fırsatlarını arıyor.

Nomura anlık analisti Dan Dolev, Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen bir şirket olan Square’in, Ocak ayında Square Cash uygulamasında kripto para ticareti yapmaya başlaması nedeniyle Coinbase’in borsa işine girebileceğini söyledi.

Dolev’in tahminlerine göre, Coinbase’in ortalama işlem ücretleri 2017’de kabaca yüzde 1,8 idi. Bu kadar yüksek ücretler, kullanıcıları başka daha ucuz borsalara yönlendirebilir.

Coinbase, borsa işini korurken kurumsal yatırımcılar için tek durak noktası olmak istiyor. Şirket, beyaz eldivenli yatırımcı sınıfını cezbetmek için yeni bir ürün filosu duyurdu. Bu yatırımcı sınıfı, değişken kripto para piyasasına dalmak için özellikle temkinli davrandı.

Coinbase Prime, The Coinbase Kurumsal Kapsama Grubu, Coinbase Custody ve Coinbase Markets, şirketin piyasaya sürdüğü ürünlerdir.

Coinbase, dijital para birimine yatırılabilecek kurumsal parada milyarlarca dolar olduğunu düşünüyor. Halihazırda müşteri varlıklarında 9 milyar dolarlık gözetime sahip.

Kurumsal yatırımcılar, Coinbase’in diğer bazı küresel kripto para borsaları gibi bir saldırıya uğramadığını bilmelerine rağmen güvenlik konusunda endişeli. Coinbase başkanı ve COO, geçen Kasım ayında Coinbase velayetini başlatmanın itici gücü, kripto varlıklarını korumak için güvenilir koruyucunun olmaması olduğunu söyledi.

• Şu anda Wall Street, Bashing Bit’ten Cryptocurrency Destekçisine Geçiyor

Autonomous Next Wall Street’ten elde edilen en son verilere göre, kripto para birimine olan ilgi artıyor gibi görünüyor. Şu anda 287 kripto hedge fonu varken, 2016’da sadece 20 kripto hedge fonu mevcuttu. Goldman Sachs, bir kripto para birimi alım satım masası bile açtı.

Coinbase ayrıca, kripto para birimi ve blok zinciri alanında çalışan erken aşamadaki girişimler için bir kuluçka fonu olan Coinbase Ventures’ı da tanıttı. Coinbase Ventures, daha fazla yatırım için şimdiden 15 milyar dolar biriktirdi. İlk yatırımı, bir faiz oranı kazanırken kripto para birimini ödünç almasına veya ödünç vermesine izin veren Compound adlı bir girişimde duyuruldu.

2018’in başında şirket, tüccarların ödeme için büyük kripto para birimlerini kabul etmesine olanak tanıyan Coinbase Commerce’i başlattı. Bir başka bitcoin girişimi, son zamanlarda 40 milyon dolarlık girişim parası toplayan BitPlay’di. Geçen yıl BitPlay, bitcoin ödemelerinde 1 milyar dolardan fazla işlem yaptı.

Blockchain teknolojisinin savunucuları, gelecekte kripto para biriminin merkezi bankacılık yetkililerine olan ihtiyacı ortadan kaldırabileceğine inanıyor. Bu süreçte maliyetleri düşürecek ve merkezi olmayan bir finansal çözüm yaratacaktır.

• Yasal Güvenlik Yoğunluğu Sürüyor

Erişimi dört kripto para birimiyle sınırlı tutmak için Coinbase çok fazla eleştiri aldı. Ancak, ABD düzenleyicileri teknolojinin belirli kullanımlarını nasıl denetleyeceklerini düşünürken dikkatli davranmaları gerekiyor.

Coinbase gibi kripto para borsaları için endişe konusu kripto para birimlerinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yargı yetkisine tabi olan menkul kıymetler olup olmadığıdır. SEC, Mart ayında tüm kripto para borsalarına güvenlik yasaları uygulayacağını açıkladığı için Coinbase’in yeni paralar eklemekte yavaş olduğu kabul ediliyor.

Wall Street Journal, Coinbase’in kendisini lisanslı bir aracı kurum ve elektronik ticaret merkezi olarak kaydettirmek için SEC yetkilileriyle görüştüğünü bildirdi. Böyle bir senaryoda Coinbase’in daha fazla coini desteklemesi ve ayrıca güvenlik düzenlemelerine uyması daha kolay hale gelecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.