Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Erken Boğa Piyasası mı, Ayı Piyasası Tuzağı mı?

Erken Boğa Piyasası mı, Ayı Piyasası Tuzağı mı?

Kripto Star Kripto Star -
108 0

Sanal para yatırımcıları için daha önemli soru, bu döviz fiyatlarındaki yükselişin boğa piyasasının yeniden başlaması mı yoksa bir ayı piyasası tuzağı mı olduğudur.

Dün akşam, Bitcoin sadece bir saat içinde yükselen bir fiyat yaşadı. Fiyat, yaklaşık 6.800 ABD doları olan şiddetten maksimum 8.100 ABD dolarına yükseldi. Gün içinde yaklaşık %20 arttı. Bitcoin liderliğinde, diğer sanal para birimleri de güçlü bir toparlanma başlattı ve tek para birimi kazançları %50’yi bile aştı. Sanal para piyasasının toplu ısınmasıyla karşı karşıya kalan birçok yatırımcı, “boğa piyasası geri döndü” diye bağırdı.

CoinMarketCap web sitesinden alınan verilere göre, Bitcoin’in piyasa değeri bir gün içinde yaklaşık 20 milyar ABD doları arttı ve tüm sanal para piyasası da genel bir pazar büyümesi yaşadı. “Arama” etkisi yoktu. Bitcoin’in 9 milyar ABD dolarını aşan günlük işlem hacmine göre, hisse senedi fonları yerine dün piyasaya milyarlarca artımlı fon girmesi gerekiyor.

Aslında, Bitcoin’in patlaması sırasında, bir dijital para birimi ticaret platformu olan Bitfinex de bir dizi büyük satın alma kaydetti. Bitcoin alımının artmasıyla birlikte birçok short pozisyonunu kapatmak zorunda kaldı ve bu da piyasanın yükseliş trendini daha da genişletti. Bu fenomen için Cypher Capital’in veri direktörü Nick Kirk de onayını dile getirdi. Aynı zamanda, bu keskin toparlanmanın, erken düzenleyici baskıların serbest bırakılmasına tepki olma olasılığının daha yüksek olduğuna da inanıyor.

Dünyanın en büyük dijital para hedge fonlarından biri olan Pantera Capital Management, Bitcoin’in dibe vurduğunu söyledi. 6.500 ABD doları, Bitcoin’in ayı piyasasının en düşük noktası. Bitcoin, bu yılın çoğu için bu fiyatın üzerinde olacak ve hatta geçen yılki 20.000 ABD doları rekorunu aşabilir.

Fundstrat kurucusu Tom Lee de Bitcoin’e olan güvenini dile getirdi. Mevcut Bitcoin P/B oranı ve diğer göstergelerin 2014 ayı sonu ayı piyasası ile neredeyse aynı olduğuna ve önemli bir teknik düzeltme oluşturduğuna inanıyor. Buna dayanarak, Bitcoin’in değerinin bu yıl üç kattan fazla artabileceğini ve bu yılın sonunda 25.000 ABD dolarına yükselebileceğini belirtti.

Tarihsel veriler, Bitcoin’in takvim yılının ikinci çeyreğinde gerçekten yükseldiğini gösteriyor. 2011’in ikinci çeyreğinde Bitcoin 1964’te %36,25, 2012’de %61,98 ve 2017’de %131 yükseldi.

Tabii ki, Bitcoin OTC hacmi de piyasada toparlanma belirtileri gösteriyor. Mart ayından bu yana Kanada, Avrupa, Vietnam, Meksika ve Vietnam’daki Bitcoin ticaret hacimleri arttı ve rekor seviyelere ulaştı.

Hedge fon devi Soros ve üst düzey finans grubu Rockefeller ailesi gibi büyük finans kurumlarının art arda kabulü ile sanal para piyasasının finansal boyutu daha da genişleyecek.

Bununla birlikte, Bitcoin şu anda güçlü bir yükselişe sahip olmasına rağmen, hala düşüş trendi kanalında olduğunu ve henüz etkili bir şekilde kırılmadığını belirtmekte fayda var. Sanal para piyasasının gerçekten tersine dönüp dönmediği görülmeye devam ediyor. Yatırımcılar her zaman tetikte olmalı ve pozisyon yönetimine dikkat etmelidir.

Daha da önemlisi, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın en büyük Bitcoin pazarları düzenleyici çerçeveler oluşturmaya çalıştı. Düzenlemenin belirsizliği, sanal para piyasasının kısa vadeli gelişimi üzerinde kaçınılmaz olarak daha büyük bir etkiye sahip olacaktır. Uzun vadede, düzenli ve sağlıklı bir piyasa daha da ileri gidebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.