Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. FTX CEO’su, Rusların Yaptırımları Atlamak için Kripto Kullandığı Hakkındaki İddialarla Sınırlı

FTX CEO’su, Rusların Yaptırımları Atlamak için Kripto Kullandığı Hakkındaki İddialarla Sınırlı

Sam Bankman-Fried, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşın ortasında kripto para birimi endüstrisinin genel algısından dolayı hayal kırıklığına uğradı.

Kripto Star Kripto Star -
114 0

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın başlamasıyla birlikte, kripto para birimleri saldırıya uğrayan ülkeye yardım etmek için bağış olarak gönderilerek ve aynı zamanda Rus oligarklarının yaptırımları atlatmak için bu tür varlıkları kullandığına dair spekülasyonlarda birkaç rol üstlendi. Ancak, topluluk içindekiler bu iddiaları reddetmeye devam ediyor ve bunu en son FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried yaptı.

SBF’nin Hayal kırıklığı

Rusya’nın doğu komşusuna karşı topyekûn bir savaşa dönüşen “özel askeri operasyonunu” başlatmasının üzerinden neredeyse bir ay geçti. İki eski Sovyet devletinin liderleri, çatışmayı çözmek için birçok kez bir araya gelse de, gerçek sonuçlar henüz görülmedi.

Bu duruma doğrudan müdahil olmayı reddeden dünya çapında sayısız ülke , Rusya’nın finansal altyapısına, oligarklarının çoğuna ve Başkan Putin’e yakın diğer kişilere yeni yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. Bunun ortasında, bazı bekçi köpeklerinin Rusya’nın seçkinlerinin yaptırımları aşmak için bunları kullanabileceğini iddia etmesiyle kripto para birimi kelimesi popüler hale geldi.

Beklendiği gibi, kripto içerdekiler bundan memnun değildi. Coinbase ve Ripple CEO’ları geçtiğimiz günlerde oligarkların dijital varlıkları bu şekilde kullanamayacaklarını düşünmelerinin nedenlerini özetledi. FTX’in CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, ekibe katıldı .

“Sektörümüzün bu konuda aldığı mesajlar beni çok üzdü. Temelde düzenleme karşıtı olduğunu düşünüyorum, böyle algılandı ve bence kulağa böyle geliyor ve bence bu oldukça büyük bir algı sorununa neden oldu” dedi. müşteriler.

FTX ve Rusya

Binance , Coinbase, FTX, Kraken ve diğer popüler dijital varlık alım satım platformları başlangıçta Rus merkezli varlıkları engellemenin kriptonun doğasına aykırı olacağını söylerken, bazıları kısa bir süre sonra tutumlarını değiştirmek zorunda kaldı.

Bu, ABD ve diğer gözlemcilerin finansal kuruluşların Rus bankaları ve müşterileri ile çalışmasını yasaklayan faturalar getirmesinden sonra geldi. Yakın zamanda bildirildiği üzere Coinbase, Ruslara yaptırım uyguladığı iddia edilen 25.000 hesabı engelledi .

Öte yandan, Reuters’in raporu, FTX’in yaptırım uygulanmayan Rus kullanıcılarının ticaret yapmasına izin vermeye devam ettiğini, ancak operasyonları hakkında hala ABD düzenleyicileriyle iletişim halinde olduğunu doğruladı.

“Bunun gerçekten kararların içeriğiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bu onların sunulma şekliyle ilgili.” – SBF sonuçlandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.