Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitcoin
  4. »
  5. İngiltere, ‘YASADIŞI’ Bitcoin Nakit Noktalarının Kapatılmasını Emretti

İngiltere, ‘YASADIŞI’ Bitcoin Nakit Noktalarının Kapatılmasını Emretti

İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesi, Bitcoin ATM'lerini kara para aklama için potansiyel portallar olarak görüyor.

Kripto Star Kripto Star -
268 0

İngiltere’deki 81 operasyonel Bitcoin nakit noktasının tümü , ülkenin mali düzenleyicisi tarafından yasadışı ilan edildikten sonra kapatılmalıdır.

Mali Davranış Otoritesi, direktifle birlikte sağlayıcılara yazdı ve uyulmaması durumunda yaptırım olasılığını artırdı.

Britanya’nın kripto para ATM’lerinin çoğu marketlerde ve süpermarketlerde bulunur ve onlar da FCA tarafından yazılmıştır.

Makineler, kullanıcıların Bitcoin için nakit alışverişi yapmalarına izin veriyor, ancak özellikle daha küçük miktarlar için yetersiz güvenlik kontrollerine sahipler ve sağlayıcılarının hiçbiri lisanslı değil.

Bu, kara para aklama için kullanılabilecekleri endişelerine yol açarak FCA’nın harekete geçmesine neden oldu.

Düzenleyici, “Birleşik Krallık’taki kripto ATM operatörlerini makinelerini kapatmaları veya yaptırımla karşı karşıya kalmaları konusunda uyardık” dedi.

“Birleşik Krallık’ta kripto varlık değişimi hizmetleri sunan kripto ATM’leri bize kayıtlı olmalı ve Birleşik Krallık kara para aklama düzenlemelerine uygun olmalıdır.

“Bize kayıtlı kripto varlık şirketlerinin hiçbiri kripto ATM hizmetleri sunmak için onaylanmadı, bu da Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren herhangi birinin bunu yasa dışı olarak yaptığı ve tüketicilerin bunları kullanmaması gerektiği anlamına geliyor.

“Birleşik Krallık’ta çalışan kripto ATM makineleri konusunda endişeliyiz ve bu nedenle makinelerin kapatılması veya daha fazla işlemle karşı karşıya kalmaları talimatını veren operatörlerle iletişime geçeceğiz.”

Düzenleyicinin duruşu, kriptoya yönelik iyi kurulmuş katı düzenleyici yaklaşımıyla uyumludur.

Düzenlemesinin sağlamlığı, İngiltere’nin kripto varlık sicilinde yalnızca 33 şirketin listelenmesi ve Mart ayının sonuna kadar ticarete izin veren zaman sınırlı bir listede 22 şirketin daha listelenmesi anlamına geliyor.

FCA bugüne kadar 110 operatörü kapattı ve bunlardan biri olan Gidiplus mahkemede yasağı bozma girişiminde başarısız oldu.

“Tüketicileri düzenli olarak kripto varlıklarının düzenlenmemiş ve yüksek riskli olduğu konusunda uyarıyoruz, bu da işler ters giderse insanların herhangi bir korumaya sahip olma ihtimallerinin çok düşük olduğu anlamına geliyor, bu nedenle insanlar yatırım yapmayı seçerlerse tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalılar.” dedi FCA.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.