Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Kripto Para Birimi Bitcoin Kullanmak İçin İyi Nedenler

Kripto Para Birimi Bitcoin Kullanmak İçin İyi Nedenler

Kripto Star Kripto Star -
94 0

Bitcoin, ana akım piyasaları yeni vurmaya başlayan nispeten yeni bir para birimi türüdür.

Eleştirmenler, Bitcoin kullanmanın güvenli olmadığını belirtiyor çünkü –

  • Otantik değerleri yok

  • Düzenlenmemişler

  • Yasadışı işlemler yapmak için kullanılabilirler

Hala tüm büyük piyasa oyuncuları Bitcoins hakkında konuşuyor. Aşağıda, bu kripto para birimini kullanmaya değer olmasının bazı iyi nedenleri bulunmaktadır.

Hızlı ödemeler – Bankalar aracılığıyla ödeme yapıldığında işlem birkaç gün sürer, benzer şekilde banka havalesi de uzun zaman alır. Öte yandan, sanal para birimi Bitcoin işlemleri genellikle daha hızlıdır.

“Sıfır-onay” işlemleri, satıcının Bitcoin blok zinciri tarafından henüz onaylanmayan riski kabul ettiği anlıktır. Satıcının onaya ihtiyacı varsa işlem 10 dakika sürer. Bu, herhangi bir bankalar arası transferden çok daha hızlıdır.

ucuz – Kredi veya banka kartı işlemleri anında gerçekleşir ancak bu ayrıcalığı kullandığınız için sizden ücret alınır. Bitcoin işlemlerinde ücretler genellikle düşüktür ve bazı durumlarda ücretsizdir.

Kimse onu alamaz – Bitcoin merkezi değildir, bu nedenle hiçbir merkezi otorite mevduatınızdan yüzde alamaz.

Ters ibraz yok – Bitcoins ticareti yaptığınızda, giderler. Alıcının izni olmadan bunları geri alamazsınız. Böylece kredi kartı sahibi kişilerin sıklıkla yaşadığı ters ibraz dolandırıcılığını yapmak zorlaşıyor.

İnsanlar malları satın alırlar ve kusurlu bulurlarsa, ters ibraz yapmak için kredi kartı acentesiyle iletişime geçerek işlemi etkili bir şekilde geri alırlar. Kredi kartı şirketi bunu yapar ve sizden 5 – 15 $ arasında değişen maliyetli ters ibraz ücreti alır.

Güvenli kişisel bilgiler – Kredi kartı numaraları çevrimiçi ödemeler sırasında çalınır. Bir Bitcoin işlemi herhangi bir kişisel ayrıntıya ihtiyaç duymaz. Bir işlem yapmak için özel anahtarınızı ve Bitcoin anahtarınızı bir araya getirmeniz gerekecek.

Sadece özel anahtarınıza yabancılar tarafından erişilmediğinden emin olmalısınız.

Enflasyonist değil – Ekonomi ne zaman sıçrasa, Federal Rezerv daha fazla dolar basar. Devlet, yarattığı yeni parayı ekonomiye enjekte ederek para biriminin değerinde düşüşe neden olarak enflasyonu tetikler. Enflasyon, mal fiyatları arttığı için insanların bir şeyler satın alma gücünü azaltır.

Bitcoinler sınırlı tedarikte. Sistem, 21 milyona ulaştığında daha fazla Bitcoin madenciliğini bırakmak için tasarlandı. Bu, enflasyonun bir sorun olmayacağı, ancak mal fiyatlarının düşeceği yerde deflasyonun tetikleneceği anlamına gelir.

Yarı anonim işlemler – Bitcoin nispeten özeldir, ancak şeffaftır. Bitcoin adresi blok zincirinde ortaya çıkar. Herkes cüzdanınıza bakabilir, ancak adınız görünmez olacaktır.

Kolay mikro ödemeler – Bitcoins, 22 sent gibi mikro ödemeleri ücretsiz yapmanızı sağlar.

Fiat para birimlerinin ikamesi – Bitcoin’ler, sermaye kontrolleri ve yüksek enflasyon yaşayan ulusal para birimlerini tutmak için iyi bir seçenektir.

Bitcoin’ler meşrulaşıyor – İngiltere Merkez Bankası ve Fed gibi büyük kurumlar ticaret için Bitcoin almaya karar verdiler. Reditt, Pizza zincirleri, WordPress, Baidu ve diğer birçok küçük işletme gibi giderek daha fazla satış noktası artık Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Birçok ikili ticaret ve Forex brokeri, Bitcoin’lerle ticaret yapmanıza da izin verir.

Bitcoin, gelecekteki para birimine bir göz atmanızı sağlayan teknoloji olan yeni kripto para birimi çağının öncüsüdür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.