Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Kripto Para Birimi Nasıl Değer Kazanır?

Kripto Para Birimi Nasıl Değer Kazanır?

Kripto Star Kripto Star -
103 0

Kripto para birimleri, dijital dünyadaki en son ‘büyük şeydir’ ve artık para sisteminin bir parçası olarak kabul edilmektedir. Aslında, meraklılar bunu ‘paranın devrimi’ olarak etiketlediler.

Açık bir ifadeyle, kripto para birimleri, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan kullanıcılar arasında değiş tokuş edilebilen ve çoğunluğu ‘madencilik’ olarak adlandırılan özel hesaplama teknikleriyle oluşturulan merkezi olmayan dijital varlıklardır.

ABD Doları, İngiliz Sterlini ve Euro gibi para birimlerinin yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesi, bunların bir merkez bankası tarafından verilmiş olmalarıdır; Bununla birlikte, kripto para birimleri gibi dijital para birimleri, halkın ihraççıya olan güvenine ve güvenine bağlı değildir. Bu nedenle, birkaç faktör değerini belirler.

Kripto Para Birimlerinin Değerini Belirleyen Faktörler

Serbest Piyasa Ekonomisinin İlkeleri (Başlıca Arz ve Talep)

Arz ve talep, kripto para birimleri de dahil olmak üzere değerli herhangi bir şeyin değerinin önemli bir belirleyicisidir. Bunun nedeni, daha fazla insan bir kripto para birimi satın almaya istekliyse ve diğerleri de satmaya istekliyse, o belirli kripto para biriminin fiyatı artacaktır ve bunun tersi de geçerlidir.

Toplu Evlat Edinme

Herhangi bir kripto para biriminin toplu olarak benimsenmesi, fiyatını aya çekebilir. Bunun nedeni, arzlarının belirli bir sınırda sınırlandırılmış birçok kripto para birimidir ve ekonomik ilkelere göre, arzda karşılık gelen bir artış olmaksızın talepteki bir artış, söz konusu emtianın fiyat artışına yol açacaktır.

Birden fazla kripto para birimi, kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak için daha fazla kaynak yatırdı; bazıları, kripto para birimlerinin günlük yaşamda vazgeçilmez kılmak amacıyla önemli günlük vakaların yanı sıra kişisel yaşam sorunlarına uygulanabilirliğine odaklandı.

Fiat Enflasyonu

USD veya GBP gibi bir itibari para birimi şişirilirse fiyatı yükselir ve satın alma gücü düşer. Bu daha sonra kripto para birimlerinin (örnek olarak Bitcoin’i kullanalım) bu itibari paraya göre artmasına neden olacaktır. Sonuç olarak, her bitcoin ile bu itibari paradan daha fazlasını elde edebileceksiniz. Aslında bu durum Bitcoin’in fiyat artışının önemli nedenlerinden biri oldu.

Dolandırıcılık ve Siber Saldırı Geçmişi

Dolandırıcılık ve hack’ler, değerlemelerde vahşi dalgalanmalara neden oldukları bilindiği için kripto para birimlerinin değerini etkileyen temel faktörlerdir. Bazı durumlarda, bir kripto para birimini destekleyen ekip dolandırıcılar olabilir; Şüphelenmeyen bireyleri çekmek için kripto paranın fiyatını pompalayacaklar ve zor kazanılan paraları yatırıldığında, fiyat dolandırıcılar tarafından kısaltılıyor ve daha sonra iz bırakmadan kayboluyorlar.

Bu nedenle zorunlu kripto para dolandırıcılığına karşı dikkatli olun paranızı yatırmadan önce.

Kripto para birimlerinin değeri üzerinde etkisi olan dikkate alınması gereken diğer bazı faktörler şunlardır:

 • Kripto para biriminin saklanma şeklinin yanı sıra faydası, güvenliği, edinme kolaylığı ve sınır ötesi kabul edilebilirliği

 • Topluluğun kripto para birimini destekleyen gücü (bu, finansman, yenilik ve üyelerinin sadakatini içerir)

 • Yatırımcılar ve kullanıcılar tarafından algılanan kripto para biriminin düşük ilişkili riskleri

 • Haber duyarlılığı

 • Kripto para biriminin piyasa likiditesi ve oynaklığı

 • Ülke düzenlemeleri (buna Çin’de kripto para birimi ve ICO’ların yasaklanması ve Japonya’da yasal ihale olarak kabul edilmesi dahildir)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.