Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Kripto Para Birimleri Oynaklığı, Karlı Bir Hız Treni

Kripto Para Birimleri Oynaklığı, Karlı Bir Hız Treni

Kripto Star Kripto Star -
100 0

Bu yıl kripto para birimlerinin günlük bazda değerin %15’i kadar yukarı ve aşağı hareket etme eğiliminde olduğunu gözlemleyebiliriz. Bu tür fiyat değişiklikleri oynaklık olarak bilinir. Ama ya… bu tamamen normalse ve ani değişiklikler kripto para birimlerinin iyi bir kazanç elde etmenizi sağlayan özelliklerinden biriyse?

Her şeyden önce, kripto para birimleri çok yakın zamanda ana akım haline geldi, bu nedenle onlarla ilgili tüm haberler ve söylentiler “sıcak”. Hükümet yetkililerinin kripto para piyasasının düzenlenmesi veya yasaklanmasıyla ilgili her açıklamasından sonra büyük fiyat hareketleri gözlemliyoruz.

İkincisi, kripto para birimlerinin doğası daha çok bir “değer deposu” gibidir (geçmişte altının olduğu gibi) – birçok yatırımcı bunları hisse senetleri, altın gibi fiziksel varlıklar ve fiat (geleneksel) para birimleri için yedek yatırım seçeneği olarak görür. Transfer hızı, kripto para biriminin oynaklığı üzerinde de bir etkiye sahiptir. En hızlıları ile transfer sadece birkaç saniye sürer (bir dakikaya kadar), bu da onları kısa vadeli ticaret için mükemmel bir varlık yapar, eğer şu anda diğer varlık türlerinde iyi bir eğilim yoksa.

Herkesin akılda tutması gereken şey – bu hız, kripto para birimlerindeki yaşam süresi eğilimleri için de geçerlidir. Normal piyasalarda trendler aylar hatta yıllar sürebilirken, burada günler veya saatler içinde gerçekleşir.

Bu bizi bir sonraki noktaya götürüyor – yüz milyarlarca ABD doları değerinde bir piyasadan bahsediyor olsak da, geleneksel döviz piyasası veya hisse senetleri ile karşılaştırıldığında günlük işlem hacmine kıyasla hala çok küçük bir miktar. Dolayısıyla borsada 100 milyon işlem yapan tek bir yatırımcı büyük fiyat değişikliğine neden olmaz ancak kripto para piyasası ölçeğinde bu önemli ve dikkat çekici bir işlemdir.

Kripto para birimleri dijital varlıklar olduğundan, kripto para birimleri özelliklerinin teknik ve yazılım güncellemelerine veya potansiyel yatırımcılar için daha çekici hale getiren blok zinciri işbirliğinin genişletilmesine tabidirler (SegWit’in etkinleştirilmesi temelde Bitcoin’in değerinin iki katına çıkmasına neden oldu).

Bu unsurlar, kripto para birimlerinin fiyatlarında birkaç saat, gün, hafta vb. içinde bu kadar büyük fiyat değişiklikleri gözlemlememizin nedenleridir.

Ancak soruyu ilk paragraftan yanıtlamak – ticaretin klasik kurallarından biri ucuz almak, yüksek satmaktır – bu nedenle her gün kısa ama güçlü trendlere sahip olmak (hisse senetlerinde olduğu gibi haftalarca veya aylarca süren çok daha zayıf trendler yerine) çok daha fazla şans verir. doğru kullanıldığında iyi bir kar elde etmek için.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.