Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Kripto Para Birimleriyle Nasıl Ticaret Yapılacağına İlişkin Pratik İpuçları

Kripto Para Birimleriyle Nasıl Ticaret Yapılacağına İlişkin Pratik İpuçları

Kripto Star Kripto Star -
91 0

Bir süredir, piyasanın nereye gittiğine dair bir fikir edinmek için kripto para birimlerinin performansını yakından izliyorum. İlkokul öğretmenimin bana öğrettiği rutin – nerede uyandığınız, dua ettiğiniz, dişlerinizi fırçaladığınız ve kahvaltınızı yaptığınız yer, uyanmak, dua etmek ve ardından sadece hangi kripto varlıklarının içinde olduğunu bilmek için web’e (coinmarketcap ile başlayarak) vurmak için biraz değişti. kırmızı.

2018’in başlangıcı, altcoinler ve ilişkilendirilebilir varlıklar için hoş bir yıl değildi. Performansları, bankacıların kripto balonunun patlamak üzere olduğuna dair sık ​​sık görüşleri nedeniyle sakat kaldı. Bununla birlikte, ateşli kripto para takipçileri hala “HODLing” yapıyor ve doğruyu söylemek gerekirse, onlar büyük hasat yapıyorlar.

Son zamanlarda, Bitcoin neredeyse 5000 dolara geri çekildi; Bitcoin Cash 500 dolara yaklaşırken Ethereum 300 dolarda huzur buldu. Neredeyse her madeni para, hala heyecan aşamasında olan yeni gelenler dışında etkilendi. Bu yazı itibariyle, Bitcoin tekrar yoluna girdi ve 8900 dolardan satış yapıyor. Diğer birçok kripto, yükseliş trendinin başlamasından bu yana ikiye katlandı ve piyasa değeri, son 250 milyar dolarlık zirveden 400 milyar dolara dayanıyor.

Yavaş yavaş kripto para birimlerine ısınıyorsanız ve başarılı bir tüccar olmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

Kripto para birimleriyle nasıl ticaret yapılacağına dair pratik ipuçları

• Mütevazı başlayın

Kripto para birimi fiyatlarının hızla arttığını zaten duydunuz. Muhtemelen bu yükseliş eğiliminin uzun sürmeyebileceği haberini de almışsınızdır. Bazı muhalifler, çoğunlukla saygın bankacılar ve ekonomistler, genellikle bunları istikrarlı bir temele sahip olmayan hızlı zengin olma planları olarak adlandırmaya devam ediyor.

Bu tür haberler, acele yatırım yapmanıza ve ölçülü davranmanıza neden olabilir. Piyasa eğilimlerinin ve yatırım yapmaya değer para birimlerinin küçük bir analizi, size iyi getirileri garanti edebilir. Ne yaparsanız yapın, zor kazanılan tüm paranızı bu varlıklara yatırmayın.

• Değişimlerin nasıl çalıştığını anlayın

Geçenlerde, bir arkadaşımın, nasıl çalıştığına dair sıfır fikri olduğu bir borsada işlem yapmaya devam eden arkadaşlarından biri hakkında bir Facebook beslemesi paylaştığını gördüm. Bu tehlikeli bir hareket. Kaydolmadan önce veya en azından ticarete başlamadan önce kullanmayı düşündüğünüz siteyi her zaman gözden geçirin. Oynamak için sahte bir hesap sağlarlarsa, bu fırsatı kontrol panelinin nasıl göründüğünü öğrenmek için kullanın.

• Her şeyi takas etmekte ısrar etmeyin

Ticaret yapılabilecek 1400’den fazla kripto para birimi var, ancak hepsiyle başa çıkmak imkansız. Portföyünüzü etkili bir şekilde yönetebileceğinizden çok sayıda kriptoya yaymak, karınızı en aza indirecektir. Sadece birkaç tanesini seçin, onlar hakkında daha fazla bilgi edinin ve ticaret sinyallerini nasıl alacağınızı okuyun.

• Ayık kalmak

Kripto para birimleri değişkendir. Bu onların hem belası hem de lütfudur. Bir tüccar olarak, vahşi fiyat dalgalanmalarının kaçınılmaz olduğunu anlamalısınız. Ne zaman hamle yapılacağına dair belirsizlik, kişiyi etkisiz bir tüccar yapar. Bir işlemi ne zaman yapacağınızdan emin olmak için sabit verilerden ve diğer araştırma yöntemlerinden yararlanın.

Başarılı tüccarlar, piyasa eğilimleri ve sinyalleriyle ilgili kripto para birimi tartışmalarının tartışıldığı çeşitli çevrimiçi forumlara aittir. Elbette, bilginiz yeterli olabilir, ancak daha alakalı veriler için diğer tüccarlara güvenmeniz gerekir.

• Anlamlı bir şekilde çeşitlendirin

Hemen hemen herkes size portföyünüzü genişletmenizi söyleyecektir, ancak kimse size gerçek dünyadaki kullanımlarla para birimleriyle uğraşmanızı hatırlatmayacaktır. Hızlı paralar için uğraşabileceğiniz birkaç boktan kripto para var, ancak uğraşmanız gereken en iyi kriptolar, mevcut sorunları çözen kripto paralardır. Gerçek dünyada kullanılan madeni paralar daha az değişken olma eğilimindedir.

Çok erken veya çok geç çeşitlendirme yapmayın. Ve herhangi bir kripto varlığı satın almak için harekete geçmeden önce, piyasa değerini, fiyat değişikliklerini ve günlük işlem hacimlerini bildiğinizden emin olun. Sağlıklı bir portföy tutmak, bu dijital varlıklardan büyük kazanç sağlamanın yoludur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.