Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Kripto Para Ticareti Nasıl Yapılır – Dijital Para Birimlerine Yatırım Yapmanın Temelleri

Kripto Para Ticareti Nasıl Yapılır – Dijital Para Birimlerine Yatırım Yapmanın Temelleri

Kripto Star Kripto Star -
108 0

İster kripto para birimlerinin kendisi ister portföylerinin çeşitlendirilmesi fikri olsun, hayatın her kesiminden insanlar dijital para birimlerine yatırım yapıyor. Konseptte yeniyseniz ve neler olup bittiğini merak ediyorsanız, kripto para birimlerine yatırım yapmak için bazı temel kavramlar ve düşünceler burada.

Hangi kripto para birimleri mevcuttur ve bunları nasıl satın alabilirim?

Yaklaşık 278 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile Bitcoin, en köklü kripto para birimidir. Ethereum, 74 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle ikinci sırada. Bu iki para biriminin yanı sıra, Ripple (28 milyar dolar), Litecoin (17 milyar dolar) ve MIOTA (13 milyar dolar) dahil olmak üzere bir dizi başka seçenek de var.

Piyasaya ilk çıkan olmak, tüm dünyada Bitcoin ticareti için birçok borsa var. BitStamp ve Coinbase, ABD merkezli iyi bilinen iki borsadır. Bitcoin.de, yerleşik bir Avrupa borsasıdır. Bitcoin ile birlikte diğer dijital para birimleriyle ticaret yapmakla ilgileniyorsanız, tüm dijital para birimlerini tek bir yerde bulacağınız bir kripto pazarıdır. Burada bir liste 24 saatlik ticaret hacmine göre borsalar.

Paramı saklamak için hangi seçeneklere sahibim?

Bir diğer önemli husus da madeni paraların saklanmasıdır. Elbette bir seçenek, onları satın aldığınız borsada saklamaktır. Ancak, borsayı seçerken dikkatli olmanız gerekecektir. Dijital para birimlerinin popülaritesi, her yerde ortaya çıkan birçok yeni, bilinmeyen borsa ile sonuçlandı. Dolandırıcılardan kaçınmak için gerekli özeni göstermek için zaman ayırın.

Kripto para birimleriyle ilgili diğer bir seçeneğiniz de bunları kendiniz saklayabilmenizdir. Yatırımınızı depolamak için en güvenli seçeneklerden biri donanım cüzdanlarıdır. gibi şirketler defter Bitcoin’leri ve diğer birkaç dijital para birimini de saklamanıza izin verir.

Piyasa nasıl ve bu konuda nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Kripto para piyasası çok dalgalanıyor. Piyasanın değişken doğası, onu uzun vadeli bir oyun için daha uygun hale getiriyor.

Coindesk, Business Insider, Coin Telegraph ve Cryptocoin News dahil olmak üzere dijital para birimleri hakkında rapor veren birçok yerleşik haber sitesi var. Bu sitelerin yanı sıra, @BitcoinRTs ve @AltCoinCalendar dahil olmak üzere dijital para birimleri hakkında tweet atan birçok Twitter hesabı da bulunmaktadır.

Dijital para birimleri, geleneksel para birimi ve emtia piyasasını bozmayı amaçlıyor. Bu para birimlerinin daha gidecek çok yolu olsa da, Bitcoins ve Ethereum’un başarısı, konsepte gerçek bir ilgi olduğunu kanıtladı. Kripto para yatırımının temellerini anlamak, doğru yönde ilerlemenize yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.