Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Kripto Para Ticareti Yaparken Kaçınmanız Gereken 4 Yaygın Hata

Kripto Para Ticareti Yaparken Kaçınmanız Gereken 4 Yaygın Hata

Kripto Star Kripto Star -
152 0

Bugün, kripto para birimine hızlı ve kolay bir şekilde yatırım yapabilirsiniz. Çevrimiçi brokerlerin yardımıyla yatırım yapma özgürlüğüne sahipsiniz, ancak bunun kusursuz bir girişim olup olmadığını kesin olarak söyleyemezsiniz. Bu alana girmeyi düşünüyorsanız, yüzleşmeniz gereken birçok risk ve tuzak var. Ancak, başlamak için bilgisayar bilimi veya finans dünyasında uzman olmanız gerekmez. Bunun anlamı, bilinçli bir karar vermeniz gerektiğidir. Bu yazıda, çoğu kripto para yatırımcısının yaptığı bazı yaygın hatalardan bahsedeceğiz. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

1: Yanlış Paraları Satın Alırsınız

Bitcoin almaya karar verdiyseniz dikkatli olmalısınız. Bitcoin private, Bitcoin SV, Bitcoin Gold ve Bitcoin cash gibi farklı Bitcoin türleri vardır. Başka bir deyişle, dikkat etmeniz gereken çok sayıda dal var.

Bunlar kötü veya dolandırıcı olmasa da, ne satın aldığınızı bildiğinizden emin olun. Yanlış parayı satın alsanız bile, yine de onu geri satabilir ve doğru olanı arayabilirsiniz.

2: Wild Ride için değilsiniz

Kripto para dünyasına girmek istiyorsanız, oynaklıkla yüzleşmek için çelik gibi sinirlere sahip olmalısınız. Arizona’da sertifikalı bir finansal planlayıcı olan Theresa Morison’a göre, geleneksel finans dünyasının aksine, kripto para birimi aşırı oynaklığa sahip.

Ona göre, yeni bir yatırımcı olarak, başlangıçta ayda 100 dolar gibi küçük bir miktar yatırım yapmalı ve sonra bunu unutmalısınız. Piyasayı günlük olarak takip ederseniz, bu sizi çıldırtacaktır.

Bunun dışında yeni başlayan biri olduğunuz için aşina olduğunuz 2 ila 3 kripto para birimine bağlı kalmak isteyebilirsiniz. İdeal olarak, öncelikle Bitcoin ve Ethereum gibi yerleşik paraları düşünebilirsiniz.

3: Adresi Tekrar Kontrol Etmiyorsunuz

Birçok kripto para tüccarı, adresi iki kez kontrol etmedikleri için madeni paralarını kaybeder. Geleneksel bir banka havalesinin aksine, bir işlemi öylece geri alamazsınız. Bu nedenle, kripto para birimini kullanarak bu tür bir işlem yaparken gerçekten dikkatli olmalısınız. Yeterince dikkatli olmazsanız, saniyeler içinde binlerce dolar kaybedebilirsiniz.

4: Cüzdanınıza Erişimi Kaybettiniz

Sınırlı sayıda 21 milyon Bitcoin olmasına rağmen, Bitcoin sayısının tamamı oluşturulamıyor. Bunun nedeni, madeni para sahiplerinin çoğunun unutulan şifreler nedeniyle cüzdanlarına erişimi kaybetmesidir.

Chainanalysis’in raporuna göre, şu ana kadar çıkarılan 5 Bitcoin’den 1’ine Kayıp şifreler nedeniyle erişilemiyor. Bu nedenle, okumaya başlamadan önce şifrenizi güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.

Kısacası, kripto para ticareti dünyasında başarılı olmak istiyorsanız en yaygın dört hatadan kaçınmanızı öneririz. Umarım bu ipuçları, güvende olmanıza ve bir tüccar veya yatırımcı olarak başarıya ulaşmanıza yardımcı olur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.