Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Son Dakika Haberi: Sosyal Güvenlik Dosyalama Stratejilerine Gelen Büyük Değişiklikler

Son Dakika Haberi: Sosyal Güvenlik Dosyalama Stratejilerine Gelen Büyük Değişiklikler

Kripto Star Kripto Star -
95 0

2000’deki piyasa çöküşünden sonra Kongre, Yaşlı Vatandaşların Çalışma Özgürlüğü Yasasını kabul etti. Bu yasa, daha önce emekli olmuş ve Sosyal Güvenlik ödeneği talebinde bulunan kişilerin, işe döndüklerinde ve emeklilik kredisi kazanmaya devam ederken aylık çeklerini almayı bırakmalarını sağlamayı amaçlamıştır. Bunu yapmak, çalışanın gelecekteki Sosyal Güvenlik ödeneğini artırırken daha fazla gelir elde etmesini sağlayacaktır.

Bu düzenlemenin istenmeyen bir sonucu, ABD vatandaşlarının yasanın amaçları dışında kalan Sosyal Güvenlik faydalarını en üst düzeye çıkarmak için çeşitli stratejileri keşfetmelerine ve bunlardan yararlanmalarına olanak sağlamasıydı. Bu stratejiler “dosyala ve askıya al” stratejisi ve “sınırlı uygulama” stratejisi olarak bilinir hale geldi.

2016 bütçesinin bir parçası olarak, Başkan Obama ve Kongre, insanların ileriye dönük bu stratejileri kullanmasını yasaklamayı planlıyor. Bu yayının yapıldığı tarihte, önerilen bu değişiklikler henüz yasa değildir. Hem Temsilciler Meclisi hem de yürütme organı bu yasa tasarılarını imzalamış olsa da, yasaların yürürlüğe girmesi için yine de Senato tarafından onaylanması gerekiyor. Ancak bunun Kasım ayının ilk haftasında minimum değişikliklerle gerçekleşmesi bekleniyor.

“Dosya ve askıya alma” ve “kısıtlı uygulama” stratejileri arasındaki farklara ve şu anda bu stratejilerden birini kullanıyorsanız atmanız gerekebilecek adımlara bakalım.

Dosyala ve Askıya Al

Dosyala ve askıya al stratejisi, Eş 1’in Sosyal Güvenlik için başvuruda bulunması ve ardından yardımı derhal askıya almasıdır. Bu, kişinin eşinin, Eş 1’in çalışma geçmişine dayalı olarak bir eş yardımı toplamaya başlamasını mümkün kılabileceğinden faydalı olabilir. Ayrıca, Eş 1’in 70 yaşına kadar ertelenmiş emeklilik kredisi toplamasını ve aylık Sosyal Güvenlik ödemelerinde yılda %8’lik bir artış elde etmesini sağlayacaktır.

ABD hükümeti, bu stratejinin Sosyal Güvenlik sistemini kötüye kullandığı sonucuna varmıştır, çünkü bir çiftin bir eşin çalışma geçmişine dayalı olarak bir yardım toplamaya başlamasına ve aynı zamanda aynı zamanda gecikmiş emeklilik kredisi toplamasına izin verdiği için esasen çifte düşüştür. iş geçmişi.

Şu anda, yasanın geçtiği tarihten itibaren altı aydan itibaren bu stratejiye artık izin verilmeyecek gibi görünüyor. Ayrıca, bu stratejiyi zaten kullananlara karşı ne gibi bir önlem alınacağı şu anda belirsizdir. Halihazırda bu stratejiye başlamış olan çiftlerin süreci tamamlamasına izin verilmesi mümkün görünmektedir. Alternatif olarak, bu süreci başlatan çiftlerin, 1. Eş Sosyal Güvenlik ödeneğini talep etmeye başlayana kadar, halihazırda almakta oldukları eş yardımına artık hak kazanamayacakları ve bu sırada Eş 2’nin eş yardımının devam edeceği olasıdır. Daha kötü bir senaryoda, ABD hükümetinin, halihazırda bu stratejiden yararlanmış olan çiftlerden artık izin verilmeyen faydaları hatırlamaya çalışması mümkündür. (Zaten parayı toplamış olan insanlardan para almak zor olacağından, bunun en az olası sonuç olduğuna inanıyorum.)

Bu Sizseniz Atmanız Gereken Adımlar

Şu anda kendi Sosyal Güvenlik ödeneğinizi almıyor olmanıza rağmen, eşinizin çalışma geçmişinize dayalı olarak şu anda bir eş yardımı aldığını varsayalım. Bu, dosya ve askıya alma stratejisinin kullanımından kaynaklanan bir senaryo olacaktır.

Bu sizin durumunuzu yansıtıyorsa, bu yasa daha somut hale geldikçe önemli düzenlemelerin yapılması gerekebilir. Eşinizin eş yardımı almaya devam edebilmesi için kendi ödeneğinizi talep etmeye başlamanız gerekebilir veya kendi ödeneğinizi almak için başvuruda bulunana kadar eşinizin herhangi bir ödeneği toplamayı bırakması gerekebilir. Yine, bu tür düzenlemeler, tasarının kesinleşmesinden altı ay sonra uygulanacaktır.

Alternatif olarak ve yasanın nasıl üzerinde anlaşmaya varıldığına bağlı olarak, “dosyala ve askıya al” yaklaşımından yararlanmak isteyen bazı kişilerin, altı aylık süre dolmadan süreci başlatmak için stratejiyi uygulamalarını fiilen hızlandırmaları mümkündür. geldiğinde.

Kısıtlı Uygulama

Kısıtlı başvuru stratejisi, Eş 1’deki dosya ve askıya alma stratejisinden biraz farklıdır ve kendi çıkarları için dosyalanır ve bu faydayı toplamayı asla bırakmaz. Ancak, bu yine de, Eş 2’ye kendi menfaatini 70 yaşına gelene kadar ertelerken hemen bir eş yardımı toplamaya başlama fırsatı verdiği için faydalı olabilir. Yine, bu, Eş 2’nin bir tür tazminat toplamasına izin verdiği için faydalı olabilir. Sosyal Güvenlik (eş yardımı) Eş 1 dosyalanır dosyalanmaz, aynı zamanda aynı eşin kendi iş geçmişi üzerinden gecikmeli emeklilik kredisi toplamaya devam etmesine izin verir. 70 yaşına geldikten sonra, Eş 2, Eş 1’in çalışma geçmişine dayanan eş yardımını toplamaktan, eş yardımının toplandığı yıllarda bile gecikmeli emeklilik kredisi oluşturan kendi Sosyal Güvenlik ödeneğini toplamaya geçebilir. .

Yine, bir dosyala ve askıya alma stratejisi ile Eş 2, eş 1 ödeneğini hemen askıya almasına ve şu anda gecikmeli emeklilik kredisi toplamasına rağmen eş yardımı alıyor. Kısıtlı başvuru stratejisi ile Eş 1 hiçbir zaman kendi menfaatinin tahsilatını askıya almak zorunda kalmaz ve Eş 2 kendi iş geçmişi üzerinden gecikmeli emeklilik kredisi kazanırken yine de eş yardımı almaya devam eder. İleriye dönük olarak, ABD hükümeti her eşin ya bir yardım (kendi ya da eş yardımı) toplamasını sağlamak istiyor. veya gecikmeli emeklilik kredisi kazanma, ama ikiside değil.

Ancak, kısıtlı uygulama stratejisi, dosya ve askıya alma stratejisinden farklı bir zaman aralığında aşamalı olarak kaldırılıyor. Oldukça basit bir şekilde, bir kişi 2015 yılı bitmeden 62 yaşına ulaştığı sürece, kısıtlı uygulama stratejisini kullanmalarına izin verilecektir. Buna karşılık, yıl sonuna kadar 62 yaşına ulaşamayacak olan kişilerin kısıtlı başvuru stratejisinden yararlanma şansı olmayacak.

Bu Sizseniz Atmanız Gereken Adımlar

Her iki eş de yıl bitmeden en az 62 yaşında olduğu sürece, stratejiniz büyük olasılıkla kesintiye uğramayacaktır. Ancak, eşlerden biri yıl sonundan önce 62 yaşında değilse, stratejinizin büyük olasılıkla yeniden gözden geçirilmesi gerekecektir.

Finansal Planlayıcınızla Konuşun

Bu değişikliklerin Sosyal Güvenlik ödeneğinizi nasıl etkileyeceği konusunda herhangi bir sorunuz varsa, lütfen mali danışmanınızla görüşün.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.