Kripto Star – Güncel Kripto Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tayland’ın Yetkili Borsalardaki Traderlar İçin %7 Kripto Vergisinden Muaf Olduğu Bildirildi

Tayland’ın Yetkili Borsalardaki Traderlar İçin %7 Kripto Vergisinden Muaf Olduğu Bildirildi

Revize edilmiş vergi politikası, kripto tüccarlarını yetkili borsalardaki zorunlu %7 KDV'den muaf tutarken, kripto başlangıç ​​yatırımcıları için 10 yıla kadar vergi muafiyeti sunuyor.

Kripto Star Kripto Star -
826 0

Tayland maliye bakanlığının, dijital varlık piyasasına yatırımı teşvik etmek için kripto vergi düzenlemelerini kolaylaştırdığı bildiriliyor.

Vergi düzenlemelerindeki değişiklikler , hükümetin kripto kazançlarına %15 vergi getirme konusundaki erken planlarını rafa kaldırmasından sadece birkaç hafta sonra geldi. Reuters’in bildirdiğine göre , yeni vergi politikası kripto tüccarlarını yetkili borsalarda %7 katma değer vergisinden (KDV) muaf tutuyor .

Gözden geçirilmiş vergi politikası, tüccarların kripto yatırımlarından elde ettikleri kazançlara karşı yıllık kayıplarını dengelemelerine de izin verecek. Bu noktada hükümetlerin çoğunun kripto piyasası oynaklığı nedeniyle tüccarların uğradığı kayıpları hesaba katmadan sadece vergi kazançları aradığı göz önüne alındığında, bu tüccarlar için büyük bir rahatlama olarak geliyor. Yeni vergi muafiyetleri Nisan 2022’den itibaren yürürlüğe girecek ve Aralık 2023’e kadar sürecek.

Yeni vergi politikası, ülkedeki kripto girişimlerine en az iki yıl yatırım yapan yatırımcılara 10 yıla kadar vergi muafiyeti sunmayı vaat ediyor.

Maliye bakanı Arkhom Termpittayapaisith, revize edilmiş vergi politikalarının Güneydoğu Asya’nın ikinci en büyük ekonomisinde gelişmekte olan dijital varlık pazarını desteklemek için geliştirildiğini söyledi. Tayland, hükümetin kripto merkezli düzenlemeleri ve ekosistemin paydaşlarından gelen geri bildirimler üzerinde çalışma yeteneği sayesinde Asya’nın önde gelen kripto destinasyonlarından biri haline geldi.

Yeni vergi politikaları, şu anda bir tür kripto vergilendirmesi uygulamak isteyen diğer ülkeler için de bir ölçüt olabilir. Hintli kripto tüccarları, Hindistan hükümetinin  tüccarların uğradığı zararları hesaba katmadan kripto varlıkları üzerinde %30 vergi açıklamasının ardından benzer bir şey talep ediyorlardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.